Dinamo preokretom slavio protiv Rijeke u prvoj utakmici polufinala kupa

Odigrana je prva utakmica polufinala hrvatskog kupa između Dinama i Rijeke na Maksimiru. Modri dolaze na Kantridu s minimalnom prednošću, ali i primljenim golom...

{$alt}

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Rijeku rezultatom 2:1.

Utakmica je započela velikim prilikama s obje strane. Prvo je Henriquez u 3. minuti pucao pored, da bi u protunapadu nakon kornera Balaj pucao glavom, a Ježina odbio u korner. Rijeka je nakon tog kornera povela 1:0 preko Leškovića, a udarac iz kuta izveo je Bradarić.

Rijeka se zatim povukla, a Modri su prijetili preko Pivarića, Machada, Pjace i Henriqueza. U 34. minuti sudac Bruno Marić dosudio je indirektan udarac za Dinamo na nekih 13 metara što je izazvalo burne reakcije na riječkoj klupi. Riječka obrana dobro je intervenirala i obranila je taj pokušaj. Do poluvremena Vargić je sačuvao svoja vrata, ali Riječani su zbog oštrih startova već skupili pet žutih kartona (Leovac, Sharbini, Lešković, Mitrović i Bradarić).

Drugo poluvrijeme počelo je u nešto laganijem ritmu pa taku prvu pravu priliku bilježimo u 66. minuti kada Pivarić puca visoko preko gola. U 70. minuti gol za Dinamo. Machado je sjajnom solo akcijom izigrao protivničku obranu i zakucao pored nemoćnog Vargića.

Dinamo je nastavio pritisak i samo deset minuta kasnije dolazi do preokreta i vodstva. Taravel je nabacio pred gol, a Henriquez pogodio za konačin 2:1.

Dinamovo vodstvo nije veliko, a Rijeka će morati napasti ako želi na Kantridi proći u finale kupa.