Dinamo propustio pobjeći Rijeci, Istri poništen pogodak iz dvojbenog zaleđa

Na teškom terenu u Puli vodeći sastav prvenstva propustio je pobjeći Rijeci na šest bodova prednosti.

U susretu 10. kola Prve HNL Istra 1961 i Dinamo su odigrali remi bez pogodaka na zahtjevnom travnjaku stadiona Aldo Drosina u Puli. Susret je pratilo 500-tinjak gledatelja, a dvoboj predzadnje Istre i vodećeg Dinama sudio je Marko Matoc iz Zaprešića.

Nakon šest uzastopnih pobjeda u prvenstvu, momčad Marija Cvitanovića prosula je dva bitna boda u borbi za naslov, pogotovo nakon što je Rijeka u jučerašnjem dvoboju protiv Slaven Belupa odigrala 1:1 i pružila Modrima priliku za bijeg na šest bodova prednosti.

S obje strane vidjeli smo malo velikih prilika. U 29. minuti kod Istre je priliku za vodstvo propustio Matjaž, dok je za momčad s Maksimira veliku priliku u 61. minuti zapucao Angelo Henriquez.

Četiri minute prije isteka prvih 90 Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je Sigali kao posljednji igrač obrane momčadi Marija Cvitanovića srušio Ofosu. Do kraja je Istra preko Vojnovića uspjela postići pogodak, no linijski sudac dosudio je vrlo dvojbeno zaleđe.

Istra je nakon deset kola pretposljednja s istim brojem bodova, ali i utakmicom više od posljednjeg Rudeša, dok Dinamo i dalje drži prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

“Bila je to iznimno zanimljiva utakmica po teškom terenu. Uvjeren sam da smo utakmicu kontrolirali čitavo vrijeme, inzistirali smo na pobjedi i na tri boda, što je vidljivo i po statistici po kojoj smo imali 14 udaraca na gol te stvorili 4-5 jako dobrih situacija, no lopta nije htjela u gol”, zaključio je trener Dinama Mario Cvitanović, dok je strateg Istre Darko Raić Sudar prezadovoljan ishodom današnje utakmice.

“Vjerujem da će nam ovaj bod protiv Dinama biti dobar poticaj za daljnji tijek sezone. Konsolidirali smo se i mislim da protiv svih možemo kvalitetno odigrati”, zaključio je Raić Sudar.

Istra u sljedećem kolu gostuje kod Osijeka, dok Dinamo u Vinkovce ide na noge Cibaliji.