Dinamo ‘razbio’ Rijeku i proslavio naslov prvaka Hrvatske

Pobjedom nad nogometašima Rijeke Dinamo je proslavio deseti uzastopni naslov prvaka Hrvatske.

{$alt}

GNK Dinamo u posljednjem kolu tekućeg prvenstva svladao je Rijeku rezultatom 4:0 uz uvjerljivu igru i nadmoćnu predstavu protiv druge momčadi prvenstva. Time su igrači Zorana Mamića osvojili deseti uzastopni naslov prvaka Hrvatske, ujedno bez poraza.

Dinamo je već u drugoj minuti u vodstvo doveo Pjaca nakon što je Ćorićev udarac unutar šesnaesterca blokiran. Već u 28. minuti nakon kornera skače Taravel i povećava vodstvo domaćih.

Do 62. minute rezultat na semaforu se nije mijenjao. Tada Soudanija u kaznenom prostoru gostiju ruši Mitrović, sudac Gabrilo pokazuje na bijelu točku s koje pogađa Pjaca za svoj drugi pogodak na dvoboju. Desetak minuta kasnije alžirski reprezentativac Soudani potvrđuje pobjedu prvaka.

Do kraja je zabilježen jedan incident u kojem su sudjelovali trener te izvršni predsjednik Dinama. Naime, u oproštajnom dvoboju Ognjena Vukojevića igrač je do pred kraj dvoboja sjedio na klupi. Tada su navijači počeli skandirati igračevo ime te je Zdravko Mamić iz lože maksimirskog stadiona “naredio” da igrač mora ući u igru nakon čega trener “Modrih” Zoran Mamić napušta klupu te nije prisustvovao slavlju na terenu i press konferenciji nakon dvoboja.

Vukojević je na kraju ušao u igru te se dostojno oprostio od maksimrskih tribina.