Dinamo rutinski potvrdio Ligu prvaka

Dinamo je opet u Ligi prvaka...

Zagreb, 25.08.2015 - Utakmica play off Lige prvaka izmedju Dinama i KF Skenderbeu na stadionu u Maksimiru. Na slici Ivo Pinto, Bajram Jashanica Foto: Mario CUZIC/ZNA.HR

Dinamo je u uzvratu protiv Skenderbeua rutinski slavio 4:1 i potvrdio plasman u Ligu prvaka. Nakon pobjede 2:1 u gostima Dinamo je još jednom potvrdio da je bolji od albanskog prvaka i očekuje ždrijeb skupina u petak. Od početka je Mamićeva momčad krenula ofenzivno i već u devetoj minuti okrunila je dominaciju. Pivarić je sjajno ubacio s lijeve strane, a Soudani se naklonio i iz blizine glavom lako poslao loptu u mrežu. No, slavlje je trajalo manje od minute. Već u idućoj akciji gostiju Pivarić je pogriješio i Esquerdinha je pored uspavane obrane Dinama s desetak metara rutinski pogodio za izjednačenje.

Igrala se 15. minuta kad su gosti blokirali udarac Pjace, Soudani je u nastavku akcije pokušao škaricama, a lopta je stigla do Hodžića, koji je snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora donio Dinamu prednost 2:1. Dvije minute potom Radas je sjajno izveo slobodan udarac, no vratnica je spasila Eduarda. Pivarić je u 27. minuti pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s vratarem gostiju, no sudac Rocchi mu je žuti karton zbog simuliranja. Igralo se prilično mirno i nije bilo mnogo prilika. Lilaj je deset minuta kasnije pokušao iz daljine, no lopta je otišla nekoliko centimetara pokraj gola. U 44. minuti su Soudani i Čorić odigrali dvostruko proigravanje, ali Shehi je obranio pokušaj Alžirca.

Početkom drugog dijela Dinamo je ostao s igračem manje. Igrala se 48. minuta kad je Goncalo neoprezno stao na nogu protivniku i dobio drugi žuti karton. No, niti sa brojčanom prednosti nade Skenderreua nisu dugo trajale. Mamić je ubrzo uveo Antolića umjesto Hodžića. Progni je u 53. minuti imao sjajnu priliku, no loše je pucao s desetak metra i nije bilo posla za Eduarda. Dvije minute kasnije Machado je ubacio iz kornera, Taravelov pokušaj glavom je blokiran, no lopta se vratila francuskom braniču i on je lijepim udarcem pogodio za 3:1 i otklonio sve dvojbe.

Dinamo je i s igračem manje bio mnogo bolja momčad. Pjace se u 62. minuti prekrasno oslobodio trojice igrača i pronašao Antolića, no njegov udarac je otišao daleko preko gola. Minutu nakon toga je Shkembi dobro pucao iz slobodnog udarca sa slične pozicije onoj kod pogotka u prvoj utakmici, no Portugalac na vratima domaće momčadi je bio siguran. Pjaca je u 71. minuti i sam zaprijetio s vrha kaznenog prostora, ali nije bio precizan. Igrala se 80. minuta kad je Fernandes pronašao Soudanija, koji je smireno pogodio za konačnih 4:1. Dinamo je do kraja nastavio napadati, ali više nije bilo posla za vratare.

DINAMO: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Machado, Goncalo – Soudani, Ćorić (od 67. Rog), Pjaca (od 77. Fernandes) – Hodžić (od 51. Antolić)

SKENDERBEU: Shehi – Vangjeli, Radas, Jashanica, Arapi – Progni (od 65. Nimaga), Lilaj, Skhembi, Esquerdinha – Latifi (od 78. Hristov), Berisha (od 56. Olayinka)