Dinamo rutinski u polufinale Kupa

Dinamo je u uzvratnoj utakmici pobjedom protiv Istre 1961 3:0 potvrdio plasman u polufinale Kupa...

Zoran Mamić/Foto: Gettyimages

Nakon pobjede 1:0 u Puli Dinamo je danas s rutinskih 3:0 potvrdio plasman u polufinale Kupa. Modri su krenuli s Vukojevićem u ulozi stopera, a bivši reprezentativac bio je i kapetan. Miroslav Kuljanac je na klupi gostiju mijenjao bolesnog Igora Pamića. Zanimljivo je da su gosti krenuli u prilično ofenzivnom sustavu 4-2-3-1.

Dinamo je od početka dominirao, te u prvih dvadesetak minuta Pjaca, Fernandes i Ćorić nisu iskoristili nekoliko dobrih prilika. Potom je pao ritam igre, a u 35. minuti Istra 1961 je mogla zakomplicirati pitanje polufinalista. Machado je loše vratio loptu Ježini i vratar Dinama je u kaznenom prostoru oborio Jordana. Špehar je izveo kazneni udarac, ali vratnica je spasila Dinamo. Minutu kasnije gosti su nakon drugog žutog kartona Dinisa ostali s igračem manje.

U 42. minuti Machado je dobro izveo korner, Brkić je loše procijenio loptu i Fernandes je bez problema glavom doveo Dinamo u vodstvo. U drugom dijelu je Dinamo rutinski koristio brojčanu prednost. Igrala se 55. minuta kad je Pjaca lijepo prošao Heistera i ubacio za Hodžića, a on je samo skrenuo loptu u mrežu za 2:0 i svoj prvijenac u Dinamu. Bastos je u 69. minuti oborio Pjacu, a Ćorić je s bijele točke bio precizan za konačnih 3:0. Nekoliko minuta kasnije pokušao je Pjaca, no pogodio je vratnicu.