Dinamo se približava Rijeci pobjedom protiv Osijeka

U 15 sati Dinamo je u Gradskom vrtu igrao protiv Osijeka u sklopu 17. kola Prve HNL. Dinamo je na gostovanje došao sa tri boda prednosti nad Osijekom i s devet bodova zaostatka za prvoplasiranom Rijekom. Dinamo do pobjede dolazi zahvaljujući golovima Čorića i Soudanija, te pobjeđuje rezultatom 2:0

Dinamo je odigrao odličnu utakmicu pred okršaj sa Rijekom. Modri su bili sigurni u napadu i obrani te nisu dozvoljavali Osijeku da se približi izjednačavanju utakmice. Posebno treba istaknuti strijelca prvog gola Čorića, koji je šutirao sa 25 metara i uz pomoć nesretne reakcije Mikulića dovodi Dinamo u vodstvo koncem 45. minute. Za drugi gol Dinamovci nisu trebali dugo čekati, Henriquez oduzima loptu igračima Osijeka i namješta Soudaniju jedan na jedan sa vratarom Mikulićem. Soudani siguran u realizaciji dovodi Dinamo na 2:0 u 48. minuti. Gosti ostatak utakmice drže pod kontrolom, stvarajući par prilika i ne dozvoljavajući Osijeku šansu za gol.

Dinamo zahvaljujući pobjedom protiv Osijeka kaska za Rijekom šest bodova, te se nalazi na drugom mjestu ljestvice.