Dinamo ostao neporažen

HNL: Dinamo se spasio poraza u posljednjim sekundama!

Dinamo je izbjegao poraz na Maksimiru u posljednjim trenucima utakmice zahvaljujući pogotku u 95. minuti Angela Henriqueza.

Foto Mario CUZIC/ZNA.HR

Dinamo je na Maksimiru odigrao 1:1 s Osijekom u sklopu 12. kola 1. HNL. Strijelac za Osijek bio je Eros Grezda u 17. minuti, dok je Dinamo od poraza spasio Angelo Henriquez u posljednjim sekundama utakmice. Nakon poraza Rijeke u Puli, Osijek je bio vrlo blizu još većem iznenađenju.

Dinamo je nastupio u sljedećem sastavu (4-3-2-1): Livaković – Stojanović, Benković, Sigali, Lecjaks –  Doumbia, Antolić, Moro- Olmo, Soudani –  Hodžić, a za Osijek su startali (4-2-3-1): Malenica – Grgić, Barać, Škorić, Bočkaj – Mioč, Mudražija – Hajradinović, Lopa, Grezda – Ejupi.

Gosti iz Osijeka su bolje ušli u utakmicu. Već u 2. minuti Haris Hajradinović je prošao po lijevoj strani i uputio udarac koji je prošao pored gola Dominika Livakovića. Gosti su bili dominantniji što su naposljetku i okrunili pogotkom u 17. minuti. Eros Grezda je bio strijelac. Sjajno se snašao nakon duge lopte koju je poslao Ukrajinac Dmytro Lopa te lijevom nogom pogodio u suprotan kut Livakovića. Nakon primljenog pogotka igrači Dinama su se trgnuli, ali u napadu nisu bili konkretni. U 26. minuti Dinamo je stvorio prvu priliku za pogodak. Petar Stojanović prošao je po desnoj strani i ubacio, a Leonardo Sigali poslao loptu iznad gola u izglednoj situaciji za izjednačenje. Dinamo je pokušavao preko svojih bekova doći do šestnaesterca Osijeka. Lijevi bočni igrač Čeh Jan Lecjaks bio je dosta aktivan po lijevoj strani, kao i Stojanović po desnoj. Ponovo je Stojanović u 39. minuti ubacio s desne strane u šestnaesterac gostiju gdje pronalazi Hilala Soudanija, ali njegov udarac lako brani vratar Marko Malenica.

U drugom poluvremenu Dinamo kontrolira igru i ima posjed lopte. Igrala se 55. minuta kada je dosuđen kazneni udarac za Dinamo kojeg je iznudio kapetan Domagoj Antolić. Ulogu izvođača preuzeo je Soudani, ali njegov udarac fantastično brani Malenica. Na odbijenu loptu natrčava Armin Hodžić koji iz blizine promašuje nemoguće. Španjolac Dani Olmo u 61. minuti bio je blizu izjednačenja, ali Malenica ponovo sjajno brani i odbija loptu u korner. Osijek je u 76. minuti bio blizu povećanja vodstva. Kontru je povukao Hajradinović koji u mat-poziciju gura Alena Grgića. Međutim, Livaković spriječava katastrofu na Maksimiru. Arijan Ademi, povratnik na terene nakon 742 dana suspenzije, postiže pogodak u 78. minuti, ali ga sudac poništava zbog zaleđa. U 89. minuti Muzafer Ejupi se našao u dobroj prilici za povećanje vodstva, ali njegov udarac završava u bloku. U trenutku kad se očekivao posljednji sudački zvižduk, Dinamo je uspio izjednačiti. Angelo Henriquez, koji je ušao u igru 66. minuti umjesto Hodžića, postigao je gol za poravnanje u 95. minuti nakon loše reakcije gostujuće obrane i spasio Dinamo od prvog poraza u sezoni.

Sutra se igraju zadnje utakmice 12. kola. Slaven Belupo dočekuje Inter iz Zaprešića, dok Hajduk na Poljudu ugošćuje vinkovačku Cibaliju.