Dinamo slavio protiv Odda na Maksimiru!

Dinamo je ostvario pozitivan rezultat protiv Odda prije uzvrata u Norveškoj

Hrvatski doprvak GNK Dinamo Zagreb slavio je na Maksimiru protiv norveškog Odda s 2:1.

Modri su od početka utakmice krenuli u jakom ritmu, pritiskali su gostujuće igrače, Dinamo je ostvario vrlo dobre prilike, pokušavali su Hodžić, Soudani i Ćorić, ali golman gostiju sve je zaustavio. Prvih 20 minuta prošlo je u potpunosti u znaku Dinama. Modri su igrali sjajno, prijetili su sa svih strana, ali nisu uspjeli postići pogodak. Modri nisu iskoristili prilike u napadu, pa im je došla kazna s druge strane, Mladenović je iz kontre pogodio za vodstvo Odda protiv Dinama. Nastao je potpuni šok na Maksimiru, Dinamo je jednostavno dominirao, ali Odd je iz prve prilike uspio postići pogodak. Dinamo je poslije primljenog pogotka ponovno nastavio s pritiskom na obranu gostiju, u 31. minuti napokon pogodak za Dinamo, kapetan Domagoj Antolić je nabacio iz kornera, a na loptu je naišao Hodžić i pogodio za izjednačenje. Do kraja prvog poluvremena Dinamo je uspio preokrenuti rezultat, Fernandes je odlično pogodio glavom za vodstvo od 2:1, s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Dinamo je u drugom dijelu nastavio s igrom iz prvog poluvremena, Dinamo je u više navrata pokazao veću kvalitetu i nadmoć protiv Odda. U 58. minuti vidjeli smo sjajnu akciju Dinama. Hodžić i Soudani su odigrali dupli pas i sasvim lagano došli pred gol Norvežana, ali lopta je otišla pored lijeve stative. Trener Dinama Cvitanović u drugom poluvremenu  je izvadio Ćorića i uveo Gojaka. Dinamo je do kraja utakmice imao još par izglednih prilika, ali nije uspio postići treći pogodak. Dinamo ima pozitivan rezultat pred uzvrat za tjedan dana u Norveškoj.

Odds: Rossbach – Ruud, Hagen, Berge, Grogaard – Samuelsen, Nilsen, Broberg – Riski, Mladenović, Occean

Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Lešković, Lescjak – Antolić, Moro – Soudani, Ćorić, Fernandes – Hodžić