Dinamo u neregularnim uvjetima izbio sam na vrh HNL-a (VIDEO)

Dinamovci su pobjegli Rijeci na dva boda...

Kompletirano je 20. kolo Prve Hrvatske nogometne lige. Nedjeljne utakmice donijele su okršaje Osijeka i Dinama te Rijeke i Slaven Belupa, a novi kiks momčadi s Kantride lansirao je modre na ‘usamljeno’ prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Susret u Gradskom vrtu odigran je po iznimno teškim uvjetima; regularnost je zaista bila na samome rubu, a pogotovo to vrijedi za drugo poluvrijeme u kojemu je zbog guste magle bilo teško razaznati i loptu, i igrače, ali i teren.

Jedini pogodak, ujedno i vrijedan tri boda, postigao je u 41. minuti Marko Pjaca, prošavši trojicu domaćih braniča te s desetak metara precizno poslavši loptu pod samu gredu. U drugom poluvremenu nije se događalo apsolutno ništa, gledatelji su oštrim zvižducima od suca Zebeca tražili da prekine dvoboj, no to se nije dogodilo.

Riječani pak ponovno nisu uspjeli pobijediti Slaven Belupo; ovogodišnja crna mačka momčadi s Rujevice i u posljednjoj domaćoj jesenskoj utakmici Matjaža Keka i društva otkinula je bodove drugoplasiranoj momčadi HNL-a, ‘zaledivši’ ih na -2 za aktualnim prvakom i deseterostrukim uzastopnim osvajačem prvenstvenog pokala.

Domaći su poveli u 25. minuti, strijelac je bio najbolji igrač bijelih Marin Tomasov, ali veliki je bod Koprivničanima nešto manje od dvadeset minuta do posljednjeg sučeva zvižduka donio David Arap.

U ostalim utakmicama igranima u subotu Hajduk i Split u gradskom su derbiju podijelili bodove (0:0), Lokomotiva je s 3:2 nadigrala Istru 1961, dok su bez pobjednika (2:2) u petak igrali Inter i Zagreb. Na tablici vodi Dinamo s 42 boda, dva manje ima Rijeka, a slijede Hajduk (36), Split (31), Lokomotiva (27), Inter (22), Slaven (21), Istra (19), Osijek (18) i posljednji Zagreb (9).