Dinamo u posljednji trenutak do pobjede

Dinamo je u posljednji trenutak stigao do preokreta na gostovanju u Albaniji...

U prvoj utakmici četvrtog pretkola Lige prvaka Dinamo je u gostima svladao albanski Skenderbeu 2:1 i znatno se približio nastupu u skupini Lige prvaka. Mamićeva momčad je dominirala većim dijelom utakmice, no domaći su ipak poveli, a Dinamo je stigao do pobjede u posljednjim sekundama.

Albanska momčad je bolje otvorila utakmicu, ali njihov neopasni pritisak nije dugo trajao. Pjaca je u šestoj minuti sjajno pronašao Soudanija, no Shehi je sigurno obranio dobar pokušaj alžirskog napadača s vrha kaznenog prostora. Četiri minute potom Hodžić je bio u odličnoj situaciji nakon sjajne akcije Pjace i Soudanija, ali loše je reagirao. Pivarić je u 14. minuti uposlio Roga, čiji udarac je završio nekoliko centimetara pored gola. Dinamo je u potpunosti kontrolirao utakmicu, dok je Skenderbeu čekao priliku iz kontre. To se i dogodilo u 20. minuti kad je obrana Dinama blokirala udarac Berishe.

Dinamo je mogao povesti u 28. minuti, no Goncalo je upropastio savršenu priliku. U idućoj akciji je Pivarić ubacio za Soudanija, čiji pokušaj glavom je zaustavila greda. U 37. minuti je Skenderbeu ipak stigao do prednosti. Domaći su odigrali brzu akciju, a Radas je u dvoboju s Machadom odglumio prekršaj i albanski prvak je dobio slobodni udarac. Odgovornost je preuzeo Bledi Shkembi i prekrasnim udarcem svladao je nemoćnog Eduarda za veliko slavlje na tribinama. Podsjetimo, riječ je o bivšem igraču Rijeke i Kamen Ingrada. Bio je to prvi udarac u okvir Dinamovih vrata. Hodžić je u 44. minuti malo zakasnio i propustio poslati loptu u mrežu.

U prvoj akciji drugog dijela domaći su mogli i do novog pogotka, no obrana Dinama je u posljednji trenutak otklonila opasnost. Skenderbeu je bolje otvorio nastavak i u 51. minuti je Latifi dobro pucao s vrha kaznenog prostora, no Eduardo je bio siguran. Nevjerojatno je kako je obrana Dinama u 53. minuti zaboravila na Salihija u kaznenom prostoru. Domaći napadač ostao je potpuno sam na desetak metara ispred Eduarda, ali ipak je poslao loptu pokraj gola. Dinamo je u 65. minuti ipak stigao do izjednačenja. Rog je dodao Pjaci, a on se lijepo oslobodio dvojice čuvara i pronašao usamljenog Soudanija, koji je iz blizine lako poslao loptu u praznu mrežu.

Pjaca je u 72. minuti opet prošao dvojicu igrača, no domaći vratar je uz mnogo napora uspio zaustaviti njegov dobar udarac s dvadesetak metara. Deset minuta kasnije Čorić se sjajno oslobodio čuvara i ubacio, a Antolić je uspio malo dotaknuti loptu, no vratnica je spasila Albance. Pjaca je u 86. minuti bio neprecizan s vrha kaznenog prostora. U trećoj minuti sudačke nadoknade Čorić se prošetao kroz domaću obranu i dodao Pivariću, a on je savršeno preciznim udarcem poslao loptu u rašlje za pobjedu Dinama.

Skenderbeu: Shehi, Jashanica, Vangjeli (od 87. Ademir), Radaš, Nimaga, Latifi (od 79. Progni), Esquerdinha, Lilaj, Shkembi, Salihi, Berisha (od 90. Abazi)

Dinamo: Eduardo, Pinto, Sigali, Taravel, Machado (od 61. Čorić), Goncalo, Pivarić, Rog (od 71. Antolić), Soudani (od 77. Fernandes), Hodžić, Pjaca

Žuti kartoni: Machado (36), Pjaca (44), Vangjeli (48)