Dinamo u posljednji trenutak uzeo bod na Poljudu

U zanimljivom poljudskom derbiju nije bilo pobjednika...

U borbenom derbiju Hajduk i Dinamo odigrali su 1:1. Posebna zanimljivost utakmice bila je da su obje momčadi igrale bez dvojice najboljih napadača (Maglica, GotalSoudani, Henriquez). Uoči utakmice najveću pozornost je izazvala taktika Stanka Poklepovića, koju je on u svom stilu nazvao “začepiti i odčepiti”. Do nekoliko sekundi prije kraja funkcioniralo je to impresivno. Uigrana obrana zaustavila je gotovo sve pokušaje Dinama, a najveći aduti u napadu bili su prodori Vršajevića s krilne pozicije, lucidnost Balića i proigravanja Milevskog. Dinamova obrana je također bila vrlo sigurna, a najveći Mamićev oslonac bio je borbeni Ademi. U ofenzivnoj dijelu su Pjaca, Čorić i Fernandes bili gotovo neprimjetni.

U petoj minuti Sušić je ubacio iz slobodnog udarca, a Milović je glavom pucao daleko od gola. Četiri minute kasnije Kalinić nije imao problema nakon pokušaja Fernandesa s vrha kaznenog prostora. Pjaca se u 18. minuti oslobodio Maloče, no vratar Hajduka nije imao problema s još jednim udarcem iz daljine. Splićani su odgovorili dvije minuta kasnije nepreciznim pokušajem Sušića iz slobodnog udarca.

Prvu veliku priliku vidjeli smo tek u 30. minuti. Čorić je lijepo uposlio Pjacu, koji je bio brži od Vukovića, ali koncentrirani Kalinić je nogom obranio udarac iz blizine. Dinamo je u drugi dio ušao s Hodžićem umjesto Fiolića. Splićani su prvi zaprijetili u drugom dijelu. U 58. minuti Sušić je asistirao Vršajeviću, ali Eduardo je obranio njegov dobar pokušaj. Minutu potom vidjeli smo lijep prodor Pjace po lijevoj strani i ubačaj za Fernandesa. Čileanac je spretno prevario borbenog Milovića, no onda je pucao preko gola.

Caktaš je u 65. minuti zamijenio ozlijeđenog Jozinovića. Osam minuta kasnije Hajduk je poveo. Caktaš je s desne strane na prebacio loptu za Sušića na suprotnoj strani, Milevski je preskočio njegovo ubacivanje, a Balić je s vrha kaznenog prostora poslao loptu u desni kut Eduardova gola. Bio je to peti pogodak 17-godišnjeg veznog igrača u posljednje četiri utakmice. U 82. minuti pokušaj Čorića glavom nije bio opasan. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Machado je prekasnim volejem izjednačio na 1:1 i donio bod Dinamu. Desetak sekundi potom sudac Ante Vučemilović-Šimunović označio je kraj.