Dinamo u Stanovima odnio minimalnu pobjedu

Dinamo je odnio sva tri boda sa Stanova te bacio Zadar na začelje ljestvice...

{$alt}

Zadar je na Stanovima poražen od Dinama rezultatom 1:0, a jedini strijelac bio je Marko Pjaca pet minuta prije kraja. Zadar tako nije uspio pobjeći sa zadnjeg mjesta, iako su imali takvu mogućnost prije susreta jer je Osijek u prvoj utakmici dana izgubio od Splita 3:2.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao veći posjed lopte, ali nije imao konkretne prilike. Zadar je preko Krstanovića mogao i povesti. Osim konstantnog pritiska, poluvrijeme nije donijelo nikakva veća uzbuđenja.

U drugom poluvremenu Dinamo pojačava tempo, a Zadru je sve teže pratiti. Alžirac Soudani je bio u sjajnoj prilici u 81. minuti, no domaći vratar Matković odlično brani. Braniči Zadra nisi bili na razini Matkovića pa pogodak najviše ide na njihovu ruku. Marko Pjaca lijepim pogotkom u 85. minuti rješava utakmicu.

Zadrani su mogli izjednačiti u 90. minuti, ali ponovo Krstanović zapucava dobru priliku.

Dinamo vodi na ljestvici sa 71 bodom, 12 više od Rijeke, a Zadar je na samom dnu sa 27 bodova, isto kao i predzadnji Osijek.