Dinamov Čileanac zaigrao i asistirao u visokoj pobjedi protiv Bolivije

Prvi HNL igrač na Copa Americi, Angelo Henriquez, odigrao je vrlo dobro u visokoj pobjedi Čilea nad Bolivijom.

Angelo Henriquez/Foto: Gettyimages

Čile je visokom pobjedom nad Bolivijom u okršaju posljednjeg kola skupine A ostao sam na vrhu sa sedam osvojenih bodova. Domaćini turnira bili su bolji rezultatom 5:0 nad drugoplasiranom momčadi skupine.

U dvoboju bez prevelikog rezultatskog značaja Čile je sve dvojbe riješio već u prvom dijelu pogotcima Aranguiza i Alexisa Sancheza u trećoj i 37. minuti za veliko slavlje domaćih navijača. Dominaciju Čilea još je dva puta mogao povećati Sanchez koji je iz slobodnih udaraca pogađao okvir gola.

U drugome dijelu upravo je umjesto odličnog krilnog igrača Arsenala ušao Angelo Henriquez, napadač Dinama i prvi HNL-ovac na Copa Americi. Henriquez je već u 66. minuti ostavio svoj trag u dvoboju kada je lijepo asistirao za drugi pogodak Aranguiza.

Još dva pogotka vidjeli smo u mreži Bolivije u posljednjih 10 minuta dvoboja kada je prvo Gary Medel zatresao mrežu gostiju, a zatim jedan ubačaj Henriqueza u vlastitu mrežu šalje Raldes  za konačnih 5:0.

U durgom dvoboju snage su odmjerili Ekvador i Meksiko, a slavlje su odnijeli Ekvadorci pogotcima Millera Bolanosa i Ennera Valencije, dok je poraz uspio ublažiti Raul Jimenez.

Ovim porazom Meksiko je ostao posljednji s dva boda, Ekvador čeka ostale rezultate jer dva najbolja trećeplasirana iz tri skupine odlaze u četvrtfinale, dok su Bolivija sa četiri i Čile sa sedam bodova sigurni i čekaju svoje protivnike u daljnjem djelu natjecanja.