Dinamovi juniori pobijedili Juventus i oprostili se od Lige Mladih

Juniori Dinama pobjedom se opraštaju od UEFA-ine Lige Mladih.

Dinamo U 19 momčad foto: GNK Dinamo

Juniori Dinama odigrali su utakmicu protiv Juventusa u sklopu UEFA-ine Lige Mladih. Zagrebački klub bio je na gostovanju u Torinu te kod Juventusa slavio sa 1:0. Jedini gol na utakmici zabio je Antonio Đurić koncem 76. minute.

Podsjećamo da je Dinamo zbog poraza u prošlom kolu protiv Lyona (1:2), izgubio sve izglede za prolaz skupine. Za Dinamo su tako prvi put dobili priliku zaigrati juniori: Petar Čuić, Adrian Zenko, Ivan Pranjić, Tomislav Knežević i Tom Alen Tolić, te kadet Josip Šutalo kojemu je ovo bio debi u momčadi Dinama.

U prvom poluvremenu obje momčadi su igrale ravnopravno dok je u nastavku Dinamo pokazao bolji nogomet od Juventusa. Imali su veći posjed lopte, te taj posjed koristili za stvaranja mnogo šansi pri suparničkim golom. Ključan trenutak drugog poluvremena bio je kada je Dario Špikić utrčao u kazneni prostor te asistirao Đuriću koji s desetak metara sigurno šalje loptu u mrežu.

Dinamo je skupinu završio na posljednjem mjestu sa sedam osvojenih bodova, tek dva manje od drugoplasirane Seville. Na trećem mjestu nalazi se momčad Lyona s devet bodova, dok je Juventus osvojio prvo mjesto u skupini s 10 osvojenih bodova.

Juventus – Dinamo 0:1

Dinamo (4-2-3-1): Horkaš – Hudećek, Briški, Soldo, Pranjić – Tolić (74. T. Knežević), Čuić – Špikić (81. Abaz), Zenko, Olmo – Đurić (90. Šutalo). Trener: Mario Cvitanović.