Dinamu važna pobjeda nad Osijekom

U derbi utakmici 26. kola HNL-a Dinamo je na Maksimiru pobijedio Osijek rezultatom 2-1 (0-1) i tako se još jednom približio vodećoj Rijeci na samo bod zaostatka.

No, susret nije počeo dobro po modre, te je Osijek poveo u 17. minuti golom Matea Baraća. Nakon postignutog gola Dinamo kreće u potpunu ofenzivu, ali unatoč brojnim prilikama na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju iz Osijeka. Dinamu se u nastavku susreta odmah isplatila ofenziva, te je već u 49. minuti došlo do izjednačenja rezultata. Udarac je uputio Pavičić, no on se odbio od nekoliko obrambenih igrača gostiju i tako prevario vratara Mikulića. U smiraju susreta, pobjedu Dinama je osigurao bivši igrač Osijeka i Rijeke Marko Lešković pogotkom u 84. minuti.

Dinamo se tako sasvim približio vodećoj Rijeci na vrhu ljestvice, a Riječani svoju utakmicu igraju sutra u Vinkovcima kod Cibalije. Osijek je pak, unatoč porazu, zadržao treće mjesto na ljestvici.

Dodajmo još kako su u prvom subotnjem susretu Slaven Belupo i Lokomotiva podijelili bodove, odigravši 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Heber u 39. minuti, a bod Lokomotivi donosi Antunović pogotkom u 69. minuti.