Real je pobijedio Getafe uz dobru igru Modrića i Kovačića...

Madridski Real pobijedio je u 14. kolu španjolske Primere Getafe s uvjerljivih 4:1, a odličnu igru prezentirala su na terenu dvojica Hrvata Luka Modrić i Mateo Kovačić.

Izabranici Rafaela Beniteza poveli su u 4. minuti preko Karima Benzeme, isti igrač povisio je na 2:0 desetak minuta kasnije, a konačan rezultat postavili su Gareth Bale (35) i Cristiano Ronaldo (38). Sve je, dakle, bilo riješeno već u prvih 45 minuta, a jedini pogodak gostiju djelo je Alexisa u 70. minuti na asistenciju Pedra Leona.

Hrvatski reprezentativni veznjak Luka Modrić igrao je standardno odlično od prve minute, a na njegovu je tragu nastavio Mateo Kovačić, koji je svoga sunarodnjaka zamijenio u 62. minuti.

U ostalim utakmicama vrijedi spomenuti kiks Barcelone, koja je na Mestalli odigrala tek neriješeno s Valencijom (1:1). Pokazalo se tako kako je dolazak Garyja Nevillea na klupu šišmiša ipak bila dobra šok-terapija; Barca je povela pogotkom Suareza u 52. minuti, a četiri minute prije kraja izjednačio je Santi Mina. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za katalonsku momčad.