Dodig i Melo osvojili prvu grand slam titulu!

U finalu Roland Garrosa bili su bolji od braće Boba i Mikea Bryana.

Ivan Dodig i Marcelo Melo/Foto: Gettyimages

Ivan Dodig i Marcelo Melo osvojili su svoj prvi grand slam naslov pobjedom nad braćom Bryan u finalu Roland Garrosa rezultatom 6:7, 7:6, 7:5.

Hrvatsko-brazilska kombinacija tako se osvetila američkoj braći za jedini dosadašnji poraz u finalima grand slamova u Wimbledonu 2013. godine kada su poraženi s 3:1 u setovima.

Pariz je ipak bio sretan grad za treće nositelje turnira koji su u vrlo izjednačenom meču svladali Bryane nakon zaostatka od 7:6, 4:2 u drugom setu.

Prvi set zapravo i nije donio previše uzbuđenja. Jedini put kada je nečiji servis bio ugrožen dogodilo se kod rezultata 2:2 na servisu Mikea i Boba Bryana kada Melo i Dodig nisu uspjeli iskoristiti tri break lopte. U tie-breaku iskusniji američki par odigrao je vrlo dobro i slavio rezultatom 7:5.

U drugome setu braća Bryan dolaze do brzog vodstva od 4:2, ali Dodig i Melo ekspresno vraćaju break zaostatka i ulaze u novi tie-break koji je završio identičnim rezultatom kao i prvi, ali u hrvatsko-brazilsku korist.

Na break u trećem setu čekalo se do samog kraja kada Melo i Dodig kod rezultata 5:5 rade krucijalnu prednost koju su kapitalizirali na svom servisu za prvi grand slam naslov i veliko slavlje.