Dodig i Škugor donijeli Hrvatskoj vodstvo kod Brazila

Hrvatska je povela s 2:1 protiv Brazila u Florianopolisu u meču za ulazak u Svjetsku skupinu Davis Cupa...

Drugi bod Hrvatskoj u Davis Cup dvoboju protiv Brazila donijela je kombinacija parova. Ivan Dodig i Franko Škugor sa 6:0, 3:6, 7:6 (2), 7:6 (3) pobijedili su Marcela Mela i Bruna Soaresa.

Dodig i Škugor odigrali su čudesni prvi set i za samo 27 minuta riješili Brazilce sa 6:0. Međutim, u drugom setu Melo i Soares su zaigrali bolje, a oduzeti servis Dodigu pokazao se ključnim i donio je domaćima izjednačenje.

Presudni trenutak meča bio je peti gem trećeg seta. Tada je kod rezultata 2:2 Škugor izvukao gem u kojem su Melo i Soares imali čak šest break-lopti. Nakon toga set je otišao u „tie-break“ u kojem su uspješniji bili naši tenisači.

U trećem setu Dodig i Škugor su napravili break, a kod rezultata 5:4 Dodig je servirao za meč. Imala je hrvatska kombinacija i dvije meč-lopte u tom gemu, ali nije uspjela privesti dvoboj kraju. Otišlo se u novi „tie-break“ u kojem su naši ostali čvrsti i donijeli veliki bod Hrvatskoj.

Podsjetimo, ranije danas Borna Ćorić je za samo tri minute dovršio posao protiv Joaoa Souze, u meču koji je sinoć prekinut. Konačni rezultat bio je 6:4, 7:6 (5), 6:1 za Ćorića. Jučer je bod Brazilcima donio Thomaz Belucci pobjedom protiv Mate Delića.

Tako će se sutra igrati odlučujući mečevi. Od 15 sati sastaju se Belucci i Ćorić, a u slučaju pobjede našeg tenisača Hrvatska će izboriti nastup u Svjetskoj skupini Davis Cupa iduće godine. Pobijedi li Brazilac, o ukupnom pobjedniku odlučivat će peti susret.