Dodig ispao u parovima

Ivan Dodig nije se uspio plasirati u polufinale Roland Garrosa sa Marcelom Granollersom. Dodig/Granollers izgubili su od američke kombinacije Ryan Harrison/Michael Venus rezultatom 6-2, 3-6 i 6-3.

Imali su Dodig/Granollers puno prilika u ovome meču, ali u bitnim trenucima je zaista nedostajalo malo sreće. Nakon što su prvi set deklasirani od strane Amerikanaca, drugi set je ponudio nešto sasvim drugo. Dodig i Granollers su se probudili, počeli su igrati puno bolje i na kraju jednim breakom osigurali treći set.

U trećem setu pri rezultatu 2-2 su imali čak tri vezane break lopte i nakon toga još jednu break loptu. No, niti jednu nisu uspjeli iskoristit, a već u sljedećem gemu je Granollers izgubio svoj servis, što je Amerikancima bilo dovoljno za pobjedu.

Dodig je ispao i u mješovitim parovima sa Sanijom Mirzom. Bolji od njih su bili Dabrowski/Bopanna s vrlo uvjerljivih 6-3 i 6-4. Tako je Dodig ostao bez polufinala.

Danas na teren izlazi jedini naš predstavnik koji je ostao na turniru – Marin Čilić. On će svoju priliku za polufinale tražiti protiv Stana Wawrinke, a meč je na rasporedu kao treći poslije 11 sati.