Dodig izgubio od Marčenka, propuštena prilika za peti set

Ivan Dodig/Getty Images

Ukrajinac Illya Marchenko (63. na ATP listi) zaustavio je Ivana Dodiga u 1. kolu US Opena nakon četiri seta – 6:3, 6:4, 6:7(4), 7:5 i tri sata i 50 minuta igre. Ivan može žaliti za propuštenom prilikom ulaska u peti set s obzirom na to da je u četvrtoj dionici ispustio prednost od 5:2. Nakon toga više nije osvojio gema.

Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i druga pobjeda ukrajinskog tenisača koji je trebao 87. minuta za osvajanje prva dva seta. Dodig se tako porazom pridružio Borni Ćoriću koji je, nažalost, pri vodstvu 4-3 morao predati meč Španjolcu Felicianu Lopezu, zbog bolova u desnom koljenu.

Od ostalih hrvatskih tenisača Marin Čilić će dvoboj drugog kola protiv Ukrajinca Sergija Stahovskija odigrati u noći sa srijede na četvrtak po hrvatskom vremenu (četvrti meč od 17 sati), dok će Ivo Karlović protiv Amerikanca Donalda Younga igrati u četvrtak ili u noći s četvrtka na petak.

Od hrvatskih tenisačica danas će ponovno na teren Mirjana Lučić-Baroni koju u 2. kolu turnira tenisačica čeka druga tenisačica svijeta, Njemica Angelique Kerber. Ana Konjuh će meč 2. kola protiv Japanke Kurumi Nare igrati u četvrtak.