Dodig se priključio Karloviću u polufinalu Punea, Jurak također izborila polufinale

Donna Vekić također još ima priliku plasirati se u polufinale.

Hrvatski tenisači ostvaruju odlične rezultate prvog tjedna nove sezone. Nakon što se Ivo Karlović plasirao u polufinale ATP 250 turnira u Puneu, isto je pošlo za rukom i Ivanu Dodigu u konkurenciji parova.

Dodig i Simone Bolelli sa 6:2 6:4 bili su bolji od njemačke kombinacije Kevina Krawietza i Andreasa Miesa. Već u prvom gemu imali su Dodig i Bolelli priliku za break, ali što nisu uspjeli tada, učinili su već u sljedećem gemu, a potom u završnici seta potvrdili prednost još jednim breakom za 6:2.

U drugom setu Njemci su držali egal do 4:4, zatim Ivan i Simone dolaze do 0:40 i koriste drugu break priliku, a nakon toga iz prve meč lopte dolaze do pobjede. U polufinalu će igrati s pobjednikom meča Bopanna/Sharan i Paes/Reyes-Varela.

I u ženskom tenisu Hrvatska je dobila polufinalisticu u prvom tjednu. Darija Jurak i Xin-Yun Han bile su bolje od Timee Babos i Julie Goerges rezultatom 6:2 6:4 i izborile polufinale Aucklanda. Tamo će igrati protiv Kanađanke Eugenie Bouchard i Amerikanke Sofie Kenin.