ATP Masters Toronto: David Ferrer nakon tri seta u osmini finala izbacio Ivana Dodiga

Nakon što je u prvom setu igrao besprijekorno, Dodig je u drugom i trećem propustio čak devet break lopti

Ivan Dodig/Getty Images

Španjolski tenisač David Ferrer ispriječio se Ivanu Dodigu na putu do četvrtfinala ATP Masters 1000 turnira u Torontu. Sedmi igrač svijeta slavio je protiv Međugorca sa 1:6, 6:3, 6:3 nakon sat i 55 minuta igre.

Dodig je odigrao briljantan prvi set u kojemu je dvaput oduzimao servis suparniku, no peti nositelj je u nastavku podigao nivo igre i više nijednom nije gubio početni udarac. Ferrer je tako u drugom i trećem setu spasio svih devet break lopti. Dodig je istovremeno izgubio jedan servis u drugom te dva u odlučujućem setu.

Zanimljivo je da je naš tenisač u cijelom meču osvojio više poena (88) od Španjolca (86), no izgubio je, nažalost, one ključne. Ferrer je ovime zadržao savršeni učinak protiv Dodiga (tri pobjede u tri susreta), a u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg iz okršaja Marina Čilića i Rogera Federera, koji je na rasporedu oko 2 ujutro po hrvatskom vremenu.

Najveću današnju senzaciju u Torontu kreirao je Francuz Jo-Wilfried Tsonga, koji je s glatkih 6:2, 6:2 izbacio prvog igrača svijeta Novaka Đokovića.