Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima i sportskim djelatnicima za 2015. godinu

Dodijeljene nagrade najuspješnijim sportašima i sportskim djelatnicima za 2015. godinu

Foto: Facebook/PGŽ

Jučer je u 18:00 sati u Sportskoj dvorani Osnovne škole „Fran Krsto Frankopan“ područne škole Dubašnica u Malinskoj započela svečana dodjela nagrada i priznanja najuspješnijim sportašima, sportskim djelatnicima i školskim sportskim društvima PGŽ za 2015. godinu

Nagrađeno je 25 pojedinaca i 15 ekipa iz čak 18 sportova. Svečanost su popratili zamjenik župana Marko Boras Mandić, načelnik općine Malinska Dubašnica Robert Anton Kraljić, pročelnik Upravnog odjela za kulturu, sport i tehičku kulturu PGŽ Valerij Jurešić, pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje PGŽ Edita Stilin, pomoćnik glavnog tajnika za programe lokalnog sporta Siniša Krajač, te mnogi drugi cijenjeni uzvanici.

Titulu najuspješnijih sportaša 2015. godine ponijeli su:

U kategoriji najuspješnija sportašica seniorka proglašena je Snježana Pejčić – Streljački klub Lokomotiva. Osvojen: Svjetski kup (1.mjesto zračna puška; 3.mjesto trostav); Europsko prvenstvo (2.mjesto parovi); Prvenstvo Hrvatske (1.mjesto puška 60 ležeći, 50 m ležeći trostav).

U kategoriji najuspješnijih sportaša seniora proglašen je Andrej Krstinić – Športski streljački klub Dub Malinska. Osvojeno: Svjetsko prvenstvo (1.mjesto samostrel; 1.mjesto u sastavu reprezentacije); Europski kup (1.mjesto field samostrel).

U kategoriji najuspješnija ženska seniorska ekipa proglašen je  Kuglački klub Mlaka. Osvojen: Svjetski kup (3.mjesto); Liga prvaka (3.mjesto); Državno prvenstvo (1.mjesto); Državni kup (2.mjesto).

Sastav ekipe: Bašić Palković, Bosak, Cindrić, Grubišić, Jambrović, Maričić, Pavlic, Peroš, Tomašić, Zver, Žiković.

Na Svjetskom prvenstvu u sastavu reprezentacije članice KK Mlake osvojile su 1.mjesto (Maričić, Pavlić, Jambrović, Peroš, Zver).

Najuspješnija muška seniorska momčad proglašen je Vaterpolo klub Primorje EB.  

Osvojena: Liga prvaka final six (2.mjesto); Prvenstvo Hvatske (1.mjesto); Triglav Jadranska liga (1.mjesto); Kup Hrvatske (2.mjesto).

Sastav ekipe: Vićan, Lazović, Buljubašić, Burić, Elez, Garcia, Krapić, Muradžija, Muslim, Peroš, Petrović, Radu, Sukno, Šetka, Vrlić. 

U kategoriji juniora titulu najuspješnije sportašice  ponijela je Leona PopovićSki klub Rijeka. 

Osvojeno: Svjetsko juniorsko prvenstvo U-18 (1.mjesto spust; 2.mjesto kombinacija; 2. mjesto slalom; 3.mjesto superveleslalom); Zimski olimpijski festival (1.mjesto slalom).

Najuspješnijim sportašom juniora proglašen je Matej UremovićBoksački klub Rijeka. 

Osvojeno: Europsko juniorsko prvenstvo (3. mjesto); Državno prvenstvo (2.mjesto – 75 kg).

Najuspješnija ženska juniorska ekipa proglašen je Klub sinkroniziranog plivanja Primorje AM. 

OsvojenoPrvenstvo Hrvatske (1.mjesto tim). Sastav ekipe: Šestan, Šimac, Matanović, Mustać, Mladenić

Najuspješnija muška juniorska momčad proglašen je Vaterpolo klub Primorje EB.  

OsvojenoPrvenstvo Hrvatske (1.mjesto); Državni kup (1.mjesto).

Sastav ekipe: Božić, Marko Augusti, Sven Augusti, Jeličić, Delač, Severinski, Blažić, Radulović, Saftić, Petrić, Poropat, Paparić, Jereb, Kovačević, Vekić

Treneri: Aleksandar Tiškivski i Željko Tonković

U kategoriji kadeta, najuspješnija sportašica kadetkinja proglašena je Lana ZbašnikSki-klub Rijeka Osvojeno: Topolino – neslužbeno SP (1.mjesto slalom); Prvenstvo Hrvatske (1.mjesto veleslalom; 3.mjesto superveleslalom); Državni kup ukupni poredak (1.mjesto slalom).

Za najuspješnijeg sportaša kadeta proglašen je Antonijo RajkovićPlivački klub Primorje.

Osvojeno: Prvenstvo Hrvatske u Rijeci (1.mjesto 100 m prsno, 200 m prsno, 200 mješovito); Prvenstvo Hrvatske u Zagrebu (1.mjesto 100 m prsno, 200 m mješovito).

Najuspješnija ženska kadetska ekipa proglašen je Stolnoteniski klub Sv. Jakov.

Osvojeno: Prvenstvo Hrvatske (1.mjesto). Sastav ekipe: Brnić, Perhat, Salma

 Najuspješnija muška kadetska momčad proglašen je Vaterpolo klub Primorje EB.

 Osvojeno: Državno prvenstvo Hrvatske (1.mjesto); Državni kup (1.mjesto).

Sastav ekipe: Ratković, Marić, Grbac, Oberčkal, Burburan, Brajnović, Kaluđerović, Babić, Maršanić, Jušić, Vucelić, Šunjić, Niko Čubranić, Ivan Mauro Čubranić, Jurić, Kren.

Treneri: Marijan Pichler,Davor Car, Boban Voštić

U kategoriji osoba s invaliditetom za najbolje sportaše proglašeni su:

Miroslav Matić – Atletski klub Srce za osobe s invaliditetom IWAS Svjetske igre ( 2.mjesto bacanje diska; 4.mjesto bacanje čunja)

POSEBNA PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE SPORTSKE REZULTATE U 2015. PONIJELE SU  EKIPE:

U KATEGORIJI SENIORA:

 Hrvatski nogometni klub Rijeka (Prva Hrvatska nogometna liga 2. mjesto);

Sastav ekipe: Vargić, Prskalo, Nevistić, Zuta, Vešković, Bertoša, Ristovski, Samardžić, Lešković, Mitrović, Ikić, Močinić, Maleš, Moises, Radošević, Bradarić, Jugović, Sharbni, Tomasov, Roshi, Bezjak, Balaj, Cizotti, Visinger.

Boćarski klub Vargon  (Ekipno prvenstvo Hrvatske – 1.mjesto);

Sastav ekipe: Tonejc, Santoro, Percan, Jelovica, Juretić, Grančić, Kraljić, Kukuljan, Prlaguzić, Načinović, Prodan, Dretvić, Vukelić.

Boćarski klub Čavle ŠB  (Europski kup – 2.mjesto);

Sastav ekipe: Martinić L., Svetić, Martinić-Štimac, Martinić V., Čančarević, Ćori, Cocaj, Marelja, Bajrić C., Bajrić V., Maršanić D., Cocaj M.

U KATEGORIJI JUNIORA:

Streljački klub Lokomotiva (Ekipno juniorsko prvenstvo Hrvatske -1.mjesto   zračni pištolj);

Sastav ekipe: Siladija, Cvijić, Subotić.

Šahovski klub Liburnija (Prva Hrvatska liga za juniore – 1. mjesto);

Sastav ekipe: Plenča, Muškardin, Pejić, Vihor Čohar.

KATEGORIJA KADETA:

Šahovski klub Rječina Dražice (Prva hrvatska kadetska liga – 1.mjesto);

Sastav ekipe: Dašić, Vujić V., Vujić A., Žuteh, Jugović.

Streljački klub DVD Opatija (Prvenstvo Hrvatske u zračnoj pušci – 1.mjesto);

Sastav ekipe: Borojević, Voskion, Kukuruzović.

POJEDINCI:

U kategoriji seniora Tea Radil   Pomorsko športsko ribolovno društvo Arbun (Svjetsko prvenstvo – 1. mjesto obala; 2. mjesto  u sastavu reprezentacije; Prvenstvo Hrvatske – 1.mjesto obala);

Ana Znao iz Kickboxing klub Sušak (WAKO svjetsko prvenstvo 1.mjesto light contact – 70 kg; Prvenstvo Hrvatske  1.mjesto light contact +70 kg; 1.mjesto point contact + 70 kg);

Jelena Kovačević iz  Karate klub No kachi (Prvenstvo Balkana 1.mjesto – 55 kg; Europske igre 2. mjesto -55 kg; Prvenstvo Hrvatske 1.mjesto -55 kg);

U kategoriji juniorki Jana Vrsalović  Gimnastički klub Rijeka (Prvenstvo Hrvatske 1.mjesto preskok; 1. mjesto  višeboj).

U kategoriji juniora titulu je ponio Ivan Vujević  Atletski klub Kvarner (Prvenstvo Balkana 1.mjesto skok u dalj; Prvenstvo Hrvatske 1.mjesto skok u dalj, 60 m, troskok); Kup Hrvatske (1.mjesto skok u dalj, troskok);

 Mateo Načinović  Boćarski klub Vargon (Svjetsko prvenstvo U-18 3. mjesto precizno izbijanje i 3.mjesto            štafetno izbijanje; Juniorsko prvenstvo Hrvatske 1. mjesto brzinsko izbijanje i 1. mjesto klasično);

Marin Ercegović iz Plivačkog kluba Primorje (Europske igre mladih 5. mjesto štafeta – u sastavu reprezentacije; Prvenstvo Hrvatske 1. mjesto 1500 m slobodno Rijeka i Zagreb; 1.mjesto 200 m slobodno, 2. mjesto     100 m slobodno, 3.mjesto  50 m slobodno);

Fran Bonifačić  iz  Atletskog kluba Krk (Pojedinačno Hrvatske 1.mjesto 100m prepone; 1.mjesto  šestoboj);

Lorena Jurišić iz  Kickboxing klub Sušak (Europsko WAKO prvenstvo 1.mjesto light contact – 55 kg; 3.mjesto point fight -55 kg; Prvenstvo Hrvatske 1.mjesto point fight -55 kg);

Nicholas Novaković  iz  Taekwondo klub Sušak (Prvenstvo Hrvatske 1.mjesto + 65 kg);

Leon Kljuš  Jedriličarsko društvo Val (Svjetsko prvenstvo  11.mjesto laser 4,7; Otvoreno prvenstvo Hrvatske za kadete 2.mjesto laser 4,7; Otvoreno prvenstvo Hrvatske za ml.seniore 2. mjesto laser 4,7);

ŠKOLSKI SPORT DRŽAVNO PRVENSTVO

Osnovna škola Zamet, Rijeka  i Školsko sportsko društvo “Zamet” 

Rukomet djevojčice – 1. mjesto; Rukomet djevojčice (5. i 6. razred) – 5. mjesto;

Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka   Školsko sportsko društvo “Gimnazijalac”

Rukomet djevojke – 2. mjesto; Rukomet mladići – 5. Mjesto.

Za najboljeg športskog djelatnika proglašen je Damir Rabar, Školsko sportsko društvo Zamet, OŠ Zamet.

Pod njegovim vodstvom u školskoj godini 2014/2015. ŠSD Zamet ostvarila je zapažene rezultate na županijskoj razini što je rezultiralo osvajanjem 1. mjesta za rukometnu žensku ekipu u kategoriji djevojčica na Državnom prvenstvu i 3. mjesta u rukometu u kategoriji djevojčica 5. i 6. razreda na Državnom prvenstvu.

PRIZNANJA NAJUSPJEŠNIJIM SPORTSKIM DJELATNICIMA U 2015.

Renato Podobnik, Trkačko skijaški klub Ravnogorac;

Davorin Klobučar, Udruga za rekreaciju, sport i turizam Kupa;

Damir Mišković, Hrvatski nogometni klub Rijeka.

Pratite nas i na Facebooku!
Logiraj se na Facebook.