Đoković do devete titule sezone na Mastersu u Šangaju

Novak Đoković (1) vs Jo-Wilfried Tsonga (16): 6:4, 6:2

Novak Đoković/Getty Images

Novak Đoković nastavlja sa briljantnom formom u 2015. godini. Nakon tri Grand slam naslova, četiri Mastersa i jednog turnira iz serije 500, došao je red na osvajanje petog Masters turnira godine u Šangaju, odnosno devete titule u sezoni.

Đoković je nakon prošlotjednog trijumfa u Pekingu bez izgubljenog seta, isto ponovio u Šangaju čime je svoj rekord na kineskoj turneji u karijeri popravio na 38:1. Nakon poraza od Ive Karlovića u četvrtfinalu Dohe, prvi tenisač svijeta je na sljedećih 13 turnira dolazio najmanje do finala.

U posljednjem finalu protiv Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge nije imao pretežak posao svladavši 16. nositelja s glatkih 6:2, 6:4. Đoković je u prvome setu čak tri puta oduzimao servis Francuzu, dok je u drugom setu odlučio dvoboj breakom kod rezultata 4:4. Dominaciju Đokovića potvrđuje i jedan osvojeni poen Tsonge na servis srbijanskog tenisača u drugome setu.

Đoković je ovim naslovom došao do 25. Masters titule u karijeri te mu nedostaju još dvije kako bi dostigao Rafaela Nadala, a šansu za novi Masters 1000 naslov imati će u pariškom Bercyju. Tsongi ostaje utjeha kako će od ponedjeljka biti deveti tenisač svijeta u utrci za nastup na završnom turniru najboljih osam tenisača u Londonu.