Đoković obranio naslov u Wimbledonu

Pobjedom protiv Federera 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3 Đoković je obranio prošlogodišnju Wimbledonsku titulu te došao do ukupno devetog 'grand slam' naslova.

Novak Đoković/Getty Images

Novak Đoković obranio je naslov pobjednika Wimbledona svladavši u finalu Rogera Federera nakon dva sata i 59 minuta igre rezultatom 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3. To mu je ukupno treći naslov na travi All England Cluba.

Prva dva set bila su vrlo izjednačena s puno atraktivnih poteza te su oba završila u tie breaku. Prvi je dobio Đoković, a drugi nakon čak šest spašenih set lopti Federer.

U trećem setu, pri rezultati 2:1 za Đokovića, srpski je tenisač uspio preokrenuti 40:15 na Federerov servis i stigao do breaka. Pri rezultatu 3:2 meč je prekinut zbog kiše, a u nastavku svaki tenisač osvaja svoj servis te set dobiva Đoković rezultatom 6:4.

U četvrtom setu Đoković je pri vodstvu 3:2 napravio break, a isto je skoro ponovio kod rezultata 4:3, kada je imao dvije prilike, ali je Federer spasio. Na Đokovićevom servisu za meč Federer je imao 0:30, ali Novak sa četiri uzastopna poena osvaja meč i brani titulu.

Federer je porazom propustio prestići Peta Samprasa po broju osvojenih Wimbledona te su obojica ostala na sedam. Đoković je izjednačio međusobni omjer s Federerom na 20:20 te je osvojio devetu ‘grand slam’ titulu u 17. finalu.