Doktor Ivo ipak pokleknuo, Murray prejak za Diva sa šalate

Murray je u osmini finala Wimbledona pobijedio Karlovića rezultatom 7:6 (7), 6:4, 5:7, 6:4.

Ivo Karlović/Getty Images

U osmini finala Wimbledona treći igrač svijeta Andy Murray nakon tri sata igre pobijedio je Ivu Karlovića rezultatom 7:6 (7), 6:4, 5:7 i 6:4.

U prvom setu Škot je imao čak pet break prilika, no niti jednu nije uspio iskoristiti, dok Karlović nije imao niti jednu break šansu. U tie breaku Ivo je poveo, imao je priliku otići na 5:2, no Murray je preokrenuo te s 9:7 u tie breaku osvojio set.

Odmah početkom drugog seta Karlović je izgubio servis te, iako je izborio prvu break loptu, Murray je uspio sačuvati prednost i osvojiti set.

U trećem setu Karlović je smanjio broj neprisiljenih pogrešaka (na samo tri) te je ostvario čak 26 winnera u odnosu na 12 Murrayevih. Prvi break u meču ostvario je u pravom trenutku i osvojio set rezultatom 7:5.

Breakom u četvrtom setu pri rezultatu 3:3 Murray si je otvorio put k pobjedi. Karlović je već u sljedećem gemu imao dvije prilike za re-break, no Škot se spasio te nakon toga mirno priveo meč kraju.

Bila je to šesta pobjeda Murray u isto toliko dvoboja s Karlovićem te druga u Wimbledonu u četiri seta.