Dominik Počekal i Erik Kaurin Fabian srebrni u kugli!

Posljednjeg dana natjecanja na svjetskom juniorskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održava od 3. do 6. kolovoza u švicarskom Nottwilu. Jučer su hrvatski juniori u svojim kategorijama oštećenja osvojili dva srebra.

U kategoriji F-46 nastupio je Erik Kaurin Fabian u bacanju kugle te osvojio drugo mjesto i srebrno odličje rezultatom 9,98 metara.

Nakon zlata u disku u kategoriji F-57 Dominik Počekal osvojio je srebrnu Medalju u bacanju kugle rezultatom 8,26 metara.

U kategoriji F-37 u disciplini bacanja diska nastupio je Matej Kačmarćik i osvojio 4 mjesto rezultatom 28,59 metara.

U Nottwilu u poznatom Centru za paraplegiju natjecalo se ukupno 275 sportaša iz 41 zemlje. Četvero hrvatskih atletičara osvojilo je tri medalje i to Dominik Počekal zlato u disku i srebro u kugli te Erik Kaurin Fabian srebro u kugli.