Dona Vekić ostvarila uspjeh karijere

Donna Vekić plasirala se u treće kolo Roland Garrosa...

Donna Vekić/Getty Images

Odličan dan za hrvatske tenisačice na Roland Garrosu upotpunila je sjajnom predstavom u drugom kolu Donna Vekić, koja se pridružila Mirjani Lučić-Baroni u trećem kolu drugog Grand Slam turnira sezone.

Vekić je bez većih poteškoća bila bolja od srbijanske tenisačice Bojane Jovanovski rezultatom 6:4 i 6:3, a u sljedećem ju izazovu očekuje pobjednica dvoboja Ivanović i Doi.

Mlada Hrvatica nije svojoj protivnici dopustila ni gram šanse, Jovanovski nije uspjela stići ni do jedne break prigode u čitavom meču, a Vekić je naprotiv do prvog breaka stigla već u prvom gemu.

Do kraja prvog seta mirno je čuvala prednost i okončala ga sa 6:4, da bi u drugom setu svoju protivnicu slomila pri rezultatu 3:3 te iskoristila drugu meč loptu i pobjednički napustila teren u francuskoj prijestolnici.