PROSUTO VELIKO VODSTVO U TREĆEM SETU

Donna Vekić ispustila pobjedu protiv Sevastove

Donna Vekić poražena je u još jednom tijesnom meču u Kaohsiungu. Nakon što je u prvom kolu svladala Alison Riske, u drugom kolu poražena je od Anastasije Sevastove.

Donna Vekić/Getty Images

Latvijka Anastasija Sevastova bila je kobna za Donnu Vekić u tajvanskom Kaohsiungu. Neizvjestan dvoboj otišao je na stranu Latvijke koja je nakon više od dva sata igre odnijela pobjedu 7:5, 2:6, 7:5.

Donna je propustila priliku otvoriti meč s osvojenim setom, imala je vodstvo 4:2 u prvom setu, ali do kraja seta osvojila je još samo jedan gem i Sevastova je stigla do prednosti.
Drugi set bio je dosta bolji, Vekić je krenula s 4:0 i tu prednost nije ispustila. Uzela je set sa 6:2 i izborila odlučujući set.
Tamo je nastavila u istom ritmu, ponovno je povela s 4:0, ali onda je pala i Sevastova je nanizala pet gemova. Kod 6:5 Sevastova je došla do još jednog breaka i tako do mjesta u četvrtfinalu.

Bila je ovo lijepa prilika napokon spojiti dvije pobjede u nizu, ali je očito da je Donna daleko od svojeg najboljeg tenisa.