Donna Vekić poražena na startu turnira u Dubaiju

Prvi servis Donni je bio na mizernih 49%.

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u prvom kolu WTA turnira u Dubaiju. Bolja od Donne, bila je Tunižanka Ons Jabeur sa 6:4 7:6 nakon 1 sat i 55 minuta igre.

Vekić – Jebeur 4:6 6:7

Donna je već u prvom servis gemu izgubila servis, a nakon propuštenih 15:40 za ekspresni povratak, uspjela je napraviti obrat za 2:2. Kod rezultata 3:3, Vekić je propustila 40:0 na svom servisu i izgubila servis, a kod servisa za set Tunižanke imala je još jednom priliku za povratak u set, no nije je iskoristila.

U drugom setu opet je Jebour došla do breaka na samom početku, pa se vratila na 2:2. Uslijedio je novi break Tunižanke i novi povratak Donne, pa je set otišao u 13. igru. Obje tenisačice su jako loše igrale na svome početnom udarcu, no Donna je došla do 6:4 i dvije set lopte koje nije iskoristila. Potom je imala i set loptu kod 9:8, ali Jebour sa tri poena u nizu dolazi do pobjede.