Hrvatski tenisači u Aziji

Donna Vekić poražena u Kini, Marin Čilić na Amerikanca za drugo četvrtfinale Šangaja

Poraz Donne Vekić, Marin Čilić saznao protivnika u osmini finala Šangaja

Hrvatski tenisači nastavljaju svoje nastupe na ATP Masters turnirima diljem svijeta. Od naših predstavnika Donna Vekić okončala je nastup u Tianjinu na samome početku turnira te se tako oprostila od mogućnosti za dobrim rezultatom dok je Marin Čilić saznao protivnika u osmini finala Šangaja.

Mlada se Osječanka treći puta susrela s Brazilkom Haddad Maiom te upisala drugi poraz. Nakon tri seta u meču koji je trajao dva sata protivnica je odnijela pobjedu sa 6:7, 6:4, 6:2.

Donna Vekić je doduše dobro počela meč, oduzela odmah prvi gem te iako se Haddad Maio ubrzo vratila u meč, u tie-breaku uzela prvi set sa 7:6.  U nastavku Hrvatica gubi šest gemova u nizu, protivnica dolazi do 5:4 te mirno do drugog seta. U odlučujući je set Brazilka krenula furiozno, Vekić je sve više griješila te stigla tek do dva gema na samome kraju. 58. je tenisačica svijeta tako izborila drugo kolo 500,000 dolara vrijednog turnira gdje je čeka Talijanka Errani.

S druge je strane Marin Čilić, naš najbolji tenisač, saznao protivnika u osmini finala Šangaja. Kolo prije pobijedio je Britanca Edmunda sa 6:3, 7:6 nakon 90 minuta igre.

Amerikanac Steve Johnson njegov je sljedeći protivnik. Čilić i Johnson su se dosad triput sastajali, a u sva tri meča naš je najbolji reket odnio pobjedu, zadnji put u 3.kolu Wimbledona gdje je igrao nezaboravno finale protiv Federera.

Susret je sutra na rasporedu s početkom u 9:00 sati, a mi se nadamo da će na tvrdoj šangajskoj podlozi ostvariti dobar plasman nakon ispadanja u polufinalu Tokija od Francuza Mannarina.