Donna Vekić preokretom u drugo kolo St.Peterburga

Protivnica Donne Vekić u drugom kolu Kudermetova u turnir je ušla kao Lucky luzerica

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u drugo kolo WTA turnira u ruskom gradu Sankt Peterburgu pobjedom u tri seta protiv 112. tenisačice svijeta, Švicarke Timee Bacsinszky.

Donna Vekić – Timea Bacsinszky 4:6 6:1 6:3

Švicarka je u prvom gemu u meču došla do breala i održavala je prednost ostavivši Vekić bez šanse za povratkom u set. Donna je u drugom setu također krenula breakom, a potom je kod vodstva 4:1 napravila još jedan obrat i mirno dovršila set. U odlučujućem setu, Vekić je povela 3:1, Bacsinszky se vratila na 3:3, ali Donna s nova dva breaka i tri gema u nizu odlazi u drugo kolo gdje će je čekati domaća predstavnica Veronika Kudermetova.

Ruskinja je u turnir ušla kao lucky luzerica, a u prvom kolu je bila bolja od srpske predstavnice Olge Danilović sa 6:2 6:1.