Donna Vekić prošla u polufinale St. Petersburga!

Na impresivan način izbacila drugu tenisačicu svijeta

Donna Vekić je u četvrtfinalu WTA St. Petersburga svladala drugu tenisačicu svijeta Petru Kvitovu sa impresivnih 6:4, 6:1. Susret je trajao sat i 24 minute, a naša tenisačica je Kvitovoj dopustila samo pet gemova u ovom susretu. Ovo je bio drugi susret spomenutih tenisačica, te svaka ima po jednu pobjedu nakon ovog dvoboja.

Na početku meča vidjeli smo greške s obje strane, pa nije bilo čudno da su obje tenisačice, nakon prve dvije igre, izgubile svaka svoj početni servis. Međutim igra se poboljšala i do rezultata 4:4 obje su igračice uspjele zadržavati svoj servis. Tada Vekić dolazi do svoje druge brejk lopte na susretu i kao prvu, odmah koristi priliku i bježi Kvitovoj na 5:4. U sljedećoj igri uspijeva oduprijeti pritisku Čehinje, koja je došla i do brejk lopte, ali Donna završava set sa 6:4.

U drugom setu Donna dopušta samo jedan gem Kvitovoj i to za 1:0, te šest sljedećih gemova ide na stranu naše tenisačice. Pobjedu je potvrdila na drugoj meč lopti pri rezultatu 5:1. Donna je bila bolja na reternu i iskorištavala je svaku grešku prve nositeljice turnira, kojih je bilo mnogo. Od početka je Vekić izgledala bolje na terenu i  zasluženo je pobjedila.

U polufinalu će igrati protiv bolje iz susreta Daria Kasatkina – Vera Zvonareva.