Donna Vekić u četvrtfinalu Acapulca

Čak 12 puta igračice su gubile svoj servis.

Donna Vekić preskočila je i drugu prepreku na WTA turniru koji se u meksičkom Acapulcu igra za nagradni fond od 250.000 dolara (tvrda podloga). Prva hrvatska igračica i treća nositeljica turnira izborila je četvrtfinale nakon pobjede nad Amerikankom Christinom McHale (144. na WTA listi) – 6.4, 7:5.

Bio je to meč u kojem je viđeno čak 12 oduzimanja servisa suparnice, sedam u prvom i pet u drugom setu. Donna je tijekom cijele prve dionice bila u rezultatskoj prednosti, a daleko većih problema imala je u drugom setu, gdje je Amerikanka kod vodstva od 5:3 propustila dvije, a kod 5:4 još jednu set-loptu.

Osječanka je sve izvukla i ipak slavila u dva seta za prvu pobjedu u drugom međusobnom susretu s McHale (Madrid 2015.).

Za plasman u polufinale igrati će protiv Britanke Johanne Konte, 45. na WTA listi. Dosad su igrale pet puta, a Konta ima tri pobjede.