Donna Vekić u četvrtfinalu Hobarta

Plasmanom u četvrtfinale Vekić će preskočiti Anu Konjuh na novoj WTA ljestvici.

Immix

Osječanka Donna Vekić pobjedila je Čehinju Marketu Vondrousovu sa 6:4, 6:4 i plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u australskom Hobartu, a Vondrousova će zasigurno dobro upamtiti naše tenisačice jer je prošli tjedan ispala od Petre Martić u Aucklandu.

Donna je odlično otvorila meč, povela je sa 3:0, ali nakon toga staje igra na servisu, do kraja seta je dva puta gubila svoj početni udarac, ali ga je i dvaput oduzela Čehinji. Kod rezultata 5:3 nije uspjela iskoristiti četiri set lopte, no zato je u sljedećem gemu uspjela iskoristiti prvu na Marketin servis. U drugom setu Vondrousova prva dolazi do breaka, ali Donna se vraća, dolazi u prednost i ponovo kod 5:4 ne uspjeva završiti set sa svojim servisom nego u sljedećem gemu iskorištava drugu meč loptu i dolazi do pobjede.

Vekić je za razliku od meča prvog kola podignula postotak prvog servisa na vrlo dobrih 70%, ispalila je tri asa i skupila samo dvije dvostruke pogreške na servisu. U četvrtfinalu čeka pobjednicu meča između Heather Watson i mlade Australke s pozivnicom Jaimee Fourlis.