Donna Vekić u polufinalu Taškenta!

Donna Vekić (Cro) vs Anna-Lena Friedsam (Ger): 3:6, 6:3, 7:5.

Donna Vekić/Getty Images

Na turniru u glavnom gradu Uzbekistana Taškentu, Donna Vekić je u četvrtfinalu u tri seta pobijedila Njemicu Anna-Lenu Friedsam. Hrvatska tenisačica je slavila sa 3:6 6:3 7:5.

Obje igračice nisu bile sigurne na vlastitom servisu. I jedna i druga su dozvolile jako puno brejk prilika protivnici, s tim da ih je Vekić iskoristila u više navrata. Čak 17 duplih pogrešaka je imala Vekić u cijelom susretu, a postotak prvog servisa je bio ispod 50%.

U odlučujućem setu se osjetila nervoza na obje strane, ukupno se pet puta oduzimao servis protivnici, no hrvatska tenisačica je pri rezultatu 5:5 napravila odlučujući brejk te odservirala za pobjedu. Za ulazak u finale Vekić će igrati protiv Šveđanke Johanne Larsson ili Ruskinje Evgeniye Rodine. 2012.  je Donna na ovom turniru igrala svoje prvo WTA finala sa samo 16 godina.