Double-double učinak fantastičnog Zubca uz stopostotni šut, rekord Jokića

Samo dvije utakmice, a mnogo fantastičnih učinaka

Uoči Allstar vikenda noćas su odigrane dvije iznimno zanimljive utakmice u NBA. Minnesota Timberwolvesi su na domaćem parketu svladala LA Lakerse našeg Ivice Zubca 119:111. Za 20 minuta u igri Hrvat je upisao double-double učinak sa 19 poena i 11 skokova. Iz igre je šutirao fantastičnih 8 od 8 uz još tri poena sa linije slobodnih bacanja (3/6). Julius Randle je kod gostiju bio je nešto efikasniji sa 23 poena, 9 skokova i 2 asistencije. ‘Wolvesi’ su do pobjede vodili Raj Gibson (28p, 7s, 1a) i Jimmy Butler (24p, 5s, 4a), a Karl-Anthony Towns je uz 10 poena dodao i ogromnih 19 skokova od čega 16 u obrani. Minnesota je ovom pobjedom ostala na četvrtom mjestu zapadne konferencije, dok su Lakersi (11.) sve dalje od playoffa.

U drugoj utakmici večeri gledali smo nadmetanje dvojice fenomenalnih europljana. Denver Nuggetse je do pobjede protiv Milwaukee Bucksa 134:123 vodio i predvodio veoma raspoloženi Nikola Jokić. Sa 30 poena, 15 skokova i 17 asistencija upisao je svoj drugi uzastopni triple-double i ukupno 11 u karijeri. Srbin je već u prvom poluvremenu stigao do najbržeg triple-double u zadnjih 20 godina! Za Buckse je odličan bio Grk Giannis Antetokounmpo koji je također upisao triple-double. Njegovih 36 poena, 11 skokova i 13 asistencija na kraju nije bilo dovoljno. Obje ekipe drže šesto mjesto u svojim konferencijama i u velikoj su borbi za mjesto u doigravanju.