Dr. Časl pobjedom protiv Metza s prvog mjesta idu u četvrtfinale Lige prvakinja

Doo Hei Kem izgubila je prvi meč, ali se iskupila pobjedničkim bodom.

Stolnotenisačice Dr. Časl upisale su četvrtu pobjedu u isto toliko nastupa u ovogodišnjoj stolnoteniskoj Ligi prvakinja. Prošlogodišnje europske prvakinje sa 3:1 su bile bolje od francuskog Metza i sa prve pozicije ulaze u četvrtfinale.

U prvom meču Metz je osvojio jedini bod u današnjem dvoboju. Adina Diaconu sa 3:2 je bila bolja od DOO Hoi Kem. U iznimno zanimljivom meču čak su tri seta išla u produžetak, a dva su pripala Metzovoj igračici, uključujući i posljednji.

Rezultat je izjednačila FU Yu koja je sa 3:1 bila bolja od Carole Grundisch. I taj je meč bio dosta zanimljiv s obzirom da niti jedan set nije bio više od tri poena razlike.

Posljednja dva meča bili su jednosmjerna ulica za prvaka Hrvatske i Europe. Li Jie sa laganih 3:0 ispratila je od stola Pauline Xhasselin, a onda se DOO iskupila za poraz u prvom meču i upisala laganu pobjedu protiv Grundisch.

Dr. Časl odigrao je sve utakmice i sa vrha ljestvice grupe A čeka rasplete u ostalim skupinama i protivnice u četvrtfinalu.

DOO Hoi Kem – Adina DIACONU 2:3 (11:8, 14:16, 8:11, 15:13, 10:12)

FU Yu – Carole GRUNDISCH 3:1 (12:10, 11:8, 9:11, 11:8)

LI Jie – Pauline CHASSELIN 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)

DOO Hoi Kem – Carole GRUNDISCH 3:0 (11:5, 14:12, 11:3)