Draganja i Škugor poraženi u parovima, Hrvatska ostala bez šansi za prolazak dalje

Hrvatski par Draganja - Škugor poražen je od Zimonjića i Đokovića u tri seta čime su Hrvati izgubili sve šanse za prolazak u četvrtfinale Davis Cupa.

Hrvatska Davis Cup reprezentacija/Foto: facebook.com/DavisCupTennis, Srđan Stevanović - Starsportphoto.com

Novak Đoković i Nenad Zimonjić bez većih problema svladali su Franka Škugora i Marina Draganju u subotnjem dvoboju parova rezultatom 6:3, 6:4, 6:1 čime je Srbija došla na nedostižnih 3:0 prije nedjeljnih dvoboja u singlu.

Iako je srpski izbornik Bogdan Obradović najavio Viktora Troickog, u meču protiv Hrvatske publika u Kraljevu još je jednom dobila priliku na djelu vidjeti prvog igrača svijeta Novaka Đokovića. Hrvatski par nije se promijenio unatoč najavama kako bi Borna Ćorić mogao nastupiti, ali hrvatski izbornik Željko Krajana ostao je pri prvotnoj odluci.

Ipak se pokazalo kako Hrvatska bez Ivana Dodiga ili Marina Čilića ne može puno napraviti u dvoboju parova. Srbijanski par brzo je zagospodario terenom te su već u sedmom gemu ostvarili break prednosti što je na kraju odlučilo prvi set. U drugom setu ista priča. Hrvatski par nije mogao ugroziti servis srbijanskog para, stoga se kao jedina prilika za Hrvate činio tie-break.

Ipak, Đoković i Zimonjić ponvno su breaknuli Draganju i Škugora što se pokazalo odlučujućim trenutkom u meču. U trećem setu hrvatski par servis je gubio čak tri puta što je Srbiji omogućilo osvajanje trećeg boda.

Hrvatska će svoj sljedeći dvoboj igrati u rujnu kada će se boriti za ponovni ulazak u svjetsku skupinu, nadamo se uz pomoć Marina Čilića te Ivana Dodiga. Bez obzira na rezultat, pred hrvatskim tenisom je svjetla budućnost. Borna Ćorić, Mate Delić u pojedinačnoj te Marin Draganja u paru veliki su zalog za budućnost hrvatskog tenisa.