Drama Futsal Dinama u Domu sportova

Dinamovci su u posljednjim sekundama, golom iz voleja, svladali Square.

Rijetko viđena drama odigravala se u subotu uvečer u Dvorani II Doma sportova. U hrvatskoj prijestolnici u 5. kolu 1. HMNL snage su odmjerili Futsal Dinamo i MNK Square, a u iskričavoj su završnici bodove odnijeli domaći malonogometaši.

Dinamovci su vrlo brzo poveli s 2:0, no gosti uzvraćaju i rezultat je u egalu (2:2), da bi u posljednjim trenucima prije odlaska na odmor plavi postigli pogodak za 3:2.

Početak drugog poluvremena donio je novo izjednačenje; Dinamovci na krilima fantastične publike ipak odlaze na 5:3, ali Square se ne predaje i na semaforu stoji 5:5. U samom finišu, nekoliko minuta do isteka vremena, plavi postižu pogodak za 6:5, ali žilavi gosti u igru uvode golmana-igrača i profitiraju – 6:6.

Zbilo se to deset sekundi do kraja, a s tribina se u tom času prolomio huk Bad Blue Boysa – “Ajmo Dinamo, nema predaje”. Ludnica je kulminirala nekoliko časaka kasnije – Davor Kanjuh iz voleja nakon korenera postiže zgoditak za 7:6, a na tribinama nastaje sveopći kaos.

Aktualni hrvatski prvak Nacional u zagrebačkom je derbiju bio bolji od Alumnusa rezultatom 12:3, Split Tommy slavio je protiv Uspinjače (3:2), MNK Brod 035 pobijedio je Solin s 5:3, dok je Potpićan kod kuće poražen od Novog Vremena (4:8). Posljednji ogled petog kola održat će se danas, kada Vrgorac ugošćuje Osijek (19 sati).

Na ljestvici je u vodstvu Nacional s 15 bodova, dva manje ima Futsal Dinamo, a slijede Split Tommy (12 bodova), Novo Vrijeme (deset bodova) i Square (devet bodova).