Drama u Areni, Slovenac donio Zagrebu vrijednu pobjedu u Ligi prvaka!

PPD Zagreb u dramatičnoj je završnici upisao važnu pobjedu protiv Nantesa u rukometnoj Ligi prvaka...

Hrvatski predstavnik na europskim rukometnim parketima PPD Zagreb, unatoč poprilično oslabljenom, desetkovanom kadru, pobijedio je u 14. kolu skupine A EHF ige prvaka francuski Nantes rezultatom 23:22, upisavši vrlo važan trobod u borbi za osminu finala elitnog klupskog natjecanja pred otprilike sedam tisuća gledatelja u Areni Zagreb.

Sjajno prvo poluvrijeme, osobito u obrambenom segmentu, odigrali su izabranici Zlatka Saračevića, na odmor otišavši s čak četiri zgoditka prednosti (12:8) protiv jedne od najjačih francuskih momčadi. Vukao je u tim trenucima Damir Bičanić sa četiri pogotka, no sve bi to bilo manje značajno da svoja vrata od starta nije ‘zaključao’ Urh Kastelic.

Sedam obrana sakupio je Slovenac na hrvatskim vratima u prvih pola sata ogleda, no nešto slabiji ulazak u drugi dio susreta rezultirao je i opasnim približavanjem Francuza. Polako se topila prednost domaćih rukometaša, u 40. minuti na semaforu je stajalo tek 15:14, Zagrebaši netom kasnije uzvraćaju s novih tri gola prednosti (18:15), ali Nantes se ponovno vraća i tako sve do tri minute prije kraja.

Dramatična završnica koja se osjetila u zraku tokom većeg dijela drugog poluvremena umalo je koštala hrvatskog prvaka bod(ov)a. Nantes je samo minutu i pol prije posljednjeg sučeva zvižduka stigao na tek pogodak zaostatka (22:23), a 35 sekundi prije kraja jurnuo u kontru prema Kastelicevim vratima. Imao je Dragan Pechmalbec fantastičnu prigodu za egal, no sjajni Kastelic obranio je ‘čisti’ zicer i izazvao salve oduševljenja u zagrebačkoj Areni, osiguravši tako Zagrebu vrijednu pobjedu pred vlastitim navijačima.

Najbolji u Zagrebovim redovima bili su Domagoj Pavlović sa sedam golova te Zlatko Horvat i Damir Bičanić sa četiri gola, dok je Kastelic na vratima ostvario čak 14 obrana! Za usporedbu, njegov kolega na suprotnoj strani Dumoulin obranio je tek šest udaraca plinara.

“Zadovoljan sam, ostali smo pozitivni u drugom dijelu, premda se osjetio neki pad i to drugo poluvrijeme nije bilo sjajno. Ostvarili smo veliku pobjedu, zadovoljni smo i idemo dalje”, skromno je komentirao junak Zagrebaša sa slovenskom putovnicom.

Trener Nantesa Thierry Anti nije pak propustio čestitati Zagrebu na odličnoj partiji. “Sjajna, borbena utakmica Zagreba. Vidjelo se kako se radi o ‘biti ili ne biti’ susretu. Mi smo bili bolji u drugom dijelu, moglo je završiti svakako, ali ovoga puta moramo čestitati Zagrebu na pobjedi.”

Zlatko Saračević istaknuo je kako je ponosan na svoju ekipu: “Jedino smo ovako mogli pobijediti – fanatičnom borbom i nevjerojatnom obranom, osobito u prvom dijelu. Dečki su preživjeli ‘čuda’ ovaj tjedan, a odigrati takvu utakmicu nakon svega… Svaka čast! Fantastično smo zadržali Nantes na samo 22 pogotka, zaista je obrana u prvom poluvremenu bila odlična.”

PPD ZAGREB – NANTES 23:22 (12:8)
PPD Zagreb: Jović, Kastelic 13+1 obrana; Ereš, Mrakovčić, Lučin, Božić Pavletić 3, Kontrec, Vori 2, Marković 2, Horvat 4, J. Valčić 1, T. Valčić, Ravnić, Bičanić 4, Pavlović 7, Vekić. Trener Zlatko Saračević.
Nantes: Dumoulin 6 obrana, Siffert; Lagarde 2, Saurina, Guillo 2, Claire 4, Klein 3, Pechmalbec 1, Tournat 2, Emonet, Matulic 2, Gurbindo 4(1), Balaguer 2(1), Scott, Lie Hansen. Trener Thierry Anti.