Dramatična završnica i nakon pucanja penala – Njemačka u polufinalu!

Upravo je završila utakmica Njemačka – Italija i Njemačka je u polufinalu.  Nije bilo previše ljepote u toj utakmici baš što se prvog dijela ticalo, bili smo svjedoci jedne prosječne predstave bez velikih prilika. Talijani taktički disciplinirani, ali bez rješenja i kreativnosti u igri dok se s druge strane Nijemci pokušavaju probijati po bokovima. Nije se moglo reći da je dominirao ijedan tim u prvoj polovici igre. Njemačka se puno dodavala i držala loptu u svom posjedu dok je Italija vrebala iz kontranapada. Svjedočili smo jednoj prosječnoj predstavi u kojoj je jedina izgledna prilika bila  ona u 41.minuti susreta kad je  Mario Gomez napravio prostora kako bi ispratio centaršut kojeg je uputio Joshua Kimmich, ali njegov pokušaj glavom sa sredine šestnaesterca odlazi daleko od desne stative. Thomas Muller prvi stiže na odbijanac lijepo opalivši  u lijevu stranu gola, ali  Buffon odlično reagira i brani taj šut. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je buđenje i napokon se dočekala ta dugoočekivana dinamika igre. Sve je započelo pritiskom Nijemaca. U 54. minuti susreta eto prilike, Thomas Muller našao se u dobroj poziciji sa ruba šestnaesterca, ali udarac je blokiran i osvojen je korner za Njemačku. Toni Kroos  je nabacio iz kornera, ali je talijanska obrana riješila situaciju bez panike. Igra se nastavlja s jednakom dinamikom do 65.minute, kada napokon pada i taj dugoočekivani gol susreta. Jonas Hector je poslao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Mesut Ozil  koji precizno zabija u donji lijevi kut za vodstvo Njemačke. Njemačka nastavlja lijepu momčadsku igru i već sijeva nova prilika u 65.minuti kad je Mario Gomez   ispratio precizan centaršut u šestnaestercu. Primivši loptu uputio je  dobar udarac pod prečku, no rješava to Gianluigi Buffon sjajnom obranom.

Mogao se dogoditi preokret u 74.minuti bila je to šansa za izjednačenje Italije.  Graziano Pelle  je promašio gol za nekoliko centimetara nakon što mu je loptu dodao Mattia De Sciglio. Bio je unutar šesnaesterca, ali je šutirao lijevo od gola. Vrijeme je curilo, a Talijani su sve više  pritiskali i u 78.minuti eto dugoočekivanog izjednačenja za Italiju. Nakon što je  Jerome Boateng igrao rukom dosuđen je penal, a Leonardo Bonucci mirno ga je realizirao preciznim šutem u donji desni kut. Italija se vratila u igru.

Daljnji tijek utakmice upućivao je  na očekivane produžetke što se i dogodilo jer do isteka 90 i dosuđene sudačke nadoknade nije bilo promjene rezultata. Ušlo se i  u produžetke, ali i 120 na izmaku s rezultatom 0:0. Pucat će se i  penali, a konačna odluka ležat će  u igri preciznosti – koja se pretvorila u pravu igru  živaca  jer preciznosti kao da je falilo red promašaja za obje momčadi, dramatična završnica u globalu i tko će dalje  u devetoj seriji pokušaja pucanja sa 6:5 – NJEMAČKA ĆE DALJE !

Za Njemačku su zabili Toni Kroos, Julian Draxler, Mats Hummels, Joshua Kimmich, Jerome Boateng i Jonas Hector, a za Italiju Lorenzo Insigne, Andrea Barzagli, Emanuele Giaccherini, Marco Parolo i Mattia de Siciglio. Kod ‘Azzurra’ je Simone Zaza prebacio vrata, Graziano Pelle je pucao pored gola, dok je Manuel Neuer obranio udarce Leonarda Bonuccija i Mattea Darmiana. Gianluigi Buffon obranio je Thomasu Mulleru, Mesuz Ozil je uzdrmao vratnicu, a Bastain Schweinsteiger prebacio gol.

nogomet italija njemačka_n

Njemačka – Italija 1:1 (6:5)

STRIJELCI: 1-0 Mesut Ozil (65), 1-1 Leonardo Bonucci (78-pen).

Njemačka (4-4-2): Neuer; Howedes, Boateng, Hummels, Hector;  Kimmich, Khedira ( 16’Schweinsteiger), Kroos,Ozil; Muller, Gomez (72′ Draxler). Izbornik:Low J.

Italija (3-5-2):Buffon; Barzagli, Bonu Giaccherinicci, Chiellini (120+1 Zazai);Florenzi (86′ Darmian), Sturaro, Parolo, Giaccherini,  De Sciglio;  Pelle, Eder (108′ Insigne) .Izbornik:Conte A .

Stadion: Matmut Atlantique (Bordeaux). Gledatelja:38.764 . Sudac: Kassai V. (Hun) . Žuti kartoni: De Sciglio 56′ , Sturaro 57′ ,  Parolo 59′ , Hummels 90′ , Pelle 91′,  Giaccherini 103′, Schweinsteiger 112′.