Dramatična završnica u Milanu završila podijelom bodova

Ćorluka, Rakitić, Perišić i Brozović su zaradili žute kartone na večerašnjim utakmicama.

Na tri večerašnje utakmice Lige prvaka nastupilo je čak šest hrvatskih nogometaša, a samo jedan upisao je pobjedu sa svojom ekipom.

Derbi kola u Milanu gdje su se sastali Inter i Barcelona završio je podijelom bodova u dramatičnoj završnici susreta, a u utakmici je sudjelovalo četiri reprezentativca Hrvatske. Barca je povela u 83. minuti golom Malcoma koji je ušao samo dvije minute ranije u igru, a bod Nerrazurima donio je Mauro Icardi u 87. minuti kada se najbolje snašao nakon gužve u šesnaestercu Barcelone. Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret, zaradio je žuti karton, a osim njega u završnici susreta požutjeli su i Marcelo Brozović te Ivan Perišić. Brozović je igru napustio u 85. minuti, a uz Perišića svih 90 minuta odradio je Šime Vrsaljko.

Nikola Kalinić slavio je sa svojim Atletico Madridom protiv Borussije Dortmund sa 2:0. Kalinić je igrao do 62. minute, a pobjedu Atletica kreirali su Saul Niguez i Antoine Griezmann.

Vedran Ćorluka vratio se nakon ozljede u sastav Lokomotiva iz Moskve koji se nije proslavio na gostovanju u Portu. Porto je upisao visoku 4:1 pobjedu. Herrera i Marega donijeli su prednost Portu u prvom dijelu susreta, zatim je Jefferson Farfan vratio goste u igru u 59. minuti, ali slavlje domaćih potvrdili su Corona i Otavio. Ćorluka je zaradio žuti karton već na početku susreta.

Napoli je još jednom remizirao sa PSG-om. Ovog puta Parižani su prvi došli do vodstva preko Juana Bernata u nadoknadi prvog poluvremena, a da bod ostane podno Vezuva zaslužan je Lorenzo Insigne koji je zabio sa bijele točke za konačnih 1:1. Marko Rog nije se nalazio među 18 kandidata za susret.

U ostalim susretima večeri Schalke je u Gelsenkirchenu bio bolji od Galatasaraya rezultatom 2:0. Burgstaller je bio precizan u 4. minuti, a Uth je u 57. potvrdio pobjedu. PSV je golom Luuka de Jonga prijetio uzeti bodove Tottenhamu, ali kapetan pijetlova, Harry Kane golovima u 78. i 89. minuti preokrenuo je susret.

rezultati:

Atletico Madrid – Borussia Dortmund 2:0 (Saul 33′, Griezmann 80′)

Inter – Barcelona 1:1 (Icardi 87′ ; Malcom 83′)

Napoli – PSG 1:1 (Insigne 63′ 11m; Bernat 45′)

Porto – Lokomotiv Moskva 4:1 (Herrera 2′, Marega 42′, Corona 67′, Otavio 93′ ; Farfan 59′)

Schalke 04 – Galatasaray 2:0 (Burgstaller 4′, Uth 57′)

Tottenham – PSV 2:1 (Kane 78′, 89′ ; de Jong 2′)