Druga HNL: Borimir Perković novi trener Šibenika, odigran derbi Hajduka II i Dinama II

Dinamo II stopostotan, Novigrad i Varaždin neporaženi, Hrvatski dragovoljac i Kustošija bez pobjede, Šibenik posljednji

sibenskiportal.rtl.hr

Odigrane su utakmice trećeg kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti koji su ostvarili četiri pobjede, dok su domaćini upisali dvije pobjede. U šest odigranih utakmica postignuto je 13 pogodaka, od toga 2,17 po utakmici.

Novigrad je na gostovanju kod Lučkog pobijedio 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u petoj minuti Rus Aleksandr Smirnov doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 34. minuti Drilon Cenaj je nakon slobodnog udarca, kojeg je izveo Grgo Živković, postavio konačnih 0:2.

Gorica je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pobijedila Dugopolje 2:1. U 45. minuti domaćin je došao u vodstvo. Marko Muhar izveo je korner, kapetan gostiju Stanko Jurić povukao je Leona Šipoša u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Goran Pečarić iz Zagreba pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za 1:0 bio je Marin Pejić. U 70. minuti Leon Šipoš povećao je prednost domaćeg sastava na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Argentinac Juan Manuel Varea u 80. minuti.

Solin je na stadionu pokraj Jadra pobijedio Šibenik 2:1. Nakon odlaska Zorana Slavice, Šibenčane su u ovom dvoboju vodili privremeni treneri Klaudio Vuković i Ivica Matas. U 33. minuti Baldo Cicijelj doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Četiri minute kasnije Yusuf Musa izjednačio je rezultat na 1:1. U 75. minuti Solinjani su došli do pobjede i tri boda. Anđelo Svalina izveo je udarac iz kuta, loptu je na peterac gostiju vratio Mario Batinić, koji je pronašao Antonia Mrkovića, a potonji je produžio za Krešimira Luetića, koji je postavio konačnih 2:1.

Sesvete su na stadionu SC Rudeš pobijedile Kustošiju 1:0 pogotkom Matea Topića u 34. minuti.

Varaždin je na stadionu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1. U 12. minuti gostujući sastav došao je u vodstvo. Domagoj Drožđek izveo je slobodan udarac s lijeve strane i sjajno pogodio za 0:1. U 67. minuti Marko Barišić je nakon ubačaja iz kuta, kojeg je izveo Bruno Sunagić, izjednačio rezultat na 1:1. Kada se činilo da će Sigećani i Varaždinci podijeliti bodove, u 89. minuti vratar domaćina Zlatko Šolčić napravio je veliku pogrešku. Nespretno je dodao loptu Nenadu Eriću koji ga je zaobišao i zabio za konačnih 1:2. Varaždin je došao do premijerne pobjede u drugoligaškoj konkurenciji.

Hajduk II i Dinamo II su na Poljudu odigrali mali derbi Druge HNL u kojem su Zagrepčani pobijedili 1:0. U 78. minuti trener gostujućeg sastava Igor Jovičević napravio je zamjenu koja mu je donijela pobjedu i tri boda. Iz igre izašao je Ivan Božić, a umjesto njega ušao je Borna Miklić, koji je šest minuta poslije postigao pogodak za konačnih 0:1.

Za kraj pregleda ovog kola vrijedi istaknuti kako je Borimir Perković novi trener Šibenika. Perković je dva puta vodio Inter Zaprešić te je bio pomoćnik u Al Faisalyju iz Saudijske Arabije i Al Ainu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Što se igračke karijere tiče, igrao je za Zagreb, Inter Zaprešić, Rijeku, Osijek, izraelski Hapoel Petah Tikvu, Slaven Belupo i Kamen Ingrad. S Interom 1992. i Osijekom 1999. godine osvojio je Hrvatski nogometni Kup.