Druga HNL: Dinamo II i Hajduk II prestigli Goricu na prvenstvenoj ljestvici

Gorica je s igračem manje izgubila od Varaždina. Dinamo II je to iskoristio i pobjedom protiv Šibenika vratio se na vrh prvenstvene ljestvice. Hrvatski dragovoljac i Kustošija još uvijek ne znaju za pobjedu

Kreator TV

Odigrane su utakmice sedmog kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti koji su ostvarili četiri pobjede, dok su domaćini upisali dvije pobjede. U šest odigranih utakmica postignuto je 13 pogodaka, od toga 2,17 po utakmici.

Hajduk II je na Poljudu pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1. U 20. minuti domaćin je došao u vodstvo. Ivan Delić prošao je po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje se našao Tomislav Puljić, koji je postigao autogol za 1:0. U 40. minuti Delić je povećao prednost Bilih na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Sven Jajčinović u 61. minuti.

Varaždin je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici s igračem više pobijedio Goricu 2:1. Već u petoj minuti Toni Španja je iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora doveo domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 21. minuti Leonard Mesarić izjednačio je rezultat na 1:1. U 68. minuti Goričani su ostali s igračem manje. Damir Žutić je zbog simuliranja dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Varaždinci su to iskoristili i u 71. minuti došli do preokreta i pobjede, a strijelac za konačnih 1:2 bio je Dejan Glavica.

Lučko je na stadionu pokraj Jadra pobijedilo Solin 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Borna Petrović u 90. minuti.

Novigrad je na gostovanju kod Kustošije pobijedio 1:0. U 17. minuti trener gostiju Nino Bule napravio je zamjenu koja mu je donijela pobjedu i tri boda. Iz igre je zbog ozljede izašao Zaine Kareem Pierre, a umjesto njega ušao je Nikica Filipović, koji je u 83. minuti odlično pogodio za tri boda.

Dugopolje je na stadionu Sv. Josipa Radnika pobijedilo Sesvete 1:0 pogotkom Josipa Špoljarića u 18. minuti. U 43. minuti Marko Jurić srušio je imenjaka Tolića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Jurica Mihalj iz Velike Mlake pokazao je na kazneni udarac. Izvođač je bio Mateo Topić, ali njegov udarac fantastično je obranio vratar gostujućeg sastava Ivan Banić.

Dinamo II je na Hitrec – Kacianu pobijedio Šibenik 3:1. Već u četvrtoj minuti Borna Miklić je nakon udarca iz kuta, kojeg je izveo Bojan Knežević, doveo domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 17. minuti Miklić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti Modrih na 2:0. U 41. minuti Stipan Banić je nakon slobodnog udarca, kojeg je izveo Mehmed Alispahić, smanjio prednost Dinama II na 2:1. U 48. minuti Endri Çekiçi postigao je velemajstorski pogodak za konačnih 3:1.

2. HNL

7. KOLO

HAJDUK II – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:1

SPLIT Stadion Poljud. Gledatelja: 300. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić).

STRIJELCI: 1:0 – T. Puljić (20 – ag), 2:0 – Delić (40), 2:1 – Jajčinović (61).

HAJDUK II: Grbić, Delić (od 77. Krajina), Ćurić, Bradarić, Batarelo, Šego (od 65. Kovačević), Pasariček, Deliu (od 81. Blagaić), Relota, Gruica, Nejašmić. Trener: Siniša Oreščanin.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Gudelj, Sunagić (od 46. Majstorović), Eller, Barišić, Filipović, Jajčinović, K. Puljić (od 84. Koletić), T. Puljić, Bukvić, Čavić, Burić (od 46. Čavar). Trener: Igor Pamić.

GORICA – VARAŽDIN 1:2

VELIKA GORICA Gradski stadion. Gledatelja: 700. Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek).

STRIJELCI: 1:0 – Španja (5), 1:1 – Mesarić (21), 1:2 – Glavica (71).

GORICA: Kahlina, Čagalj, Jančetić, Žutić, Matošević (od 76. Ljubisavljević), Španja (od 62. Muhar), Pejić, Zenko, Šipoš (od 86. Sedlaček), Smoljo, Maslowski. Trener: Ivan Prelec.

VARAŽDIN: Nevistić, Čelić, Težak (od 90.+3. Kulenović), Sačer (od 86. Bamidele), Glavica (od 78. Drožđek), Mesarić, Šimek, Golubar, Hranilović, Muhammed, Senić. Trener: Mario Kovačević.

CRVENI KARTON: Žutić (Gorica, 68).

SOLIN – LUČKO 0:1

SOLIN Stadion pokraj Jadra. Gledatelja: 300. Sudac: Josip Dugandžić (Komin).

STRIJELAC: 0:1 – Petrović (90).

SOLIN: Čagalj, Ninčević, Taraš, Farić, Mrković, Perković (od 73. Leko), Pavlinović, Luetić, Tomić, Cicijelj (od 62. Kapetanović), Jurić (od 85. M. Barišić). Trener: Mirko Labrović.

LUČKO: Koprić (od 18. Kramer), Kunštić, Matoš, Petrović, Serdarušić, Ribić, Bae, Knezović, Travaglia, T. Barišić (od 89. Đuranović), Lovrić (od 74. Janjiš). Trener: Dražen Biškup.

KUSTOŠIJA – NOVIGRAD 0:1

ZAGREB Stadion Kustošije. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik).

STRIJELAC: 0:1 – Filipović (83).

KUSTOŠIJA: Berković, Šušković (od 46. Vragolović), Pavković, Cmrečnjak, Pavliš (od 80. Horvat), Al Tharwan, Šimunić, Pantalon, Hanžek, Soldo (od 46. Mihić), Posavec. Trener: Denis Bezer.

NOVIGRAD: Nemec, G. Živković, A. Živković (od 78. Samac), Belaković, Pilj, Pamić, Pralas, Viatkin, Burić, Pierre (od 17. do 83. Filipović; od 83. Batelić), Smirnov. Trener: Nino Bule.

SESVETE – DUGOPOLJE 0:1

SESVETE Stadion Sv. Josipa Radnika. Gledatelja: 300. Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka).

STRIJELAC: 0:1 – Špoljarić (18).

SESVETE: Filipović, Dučkić, Kontek, Ćosić (od 76. Štimac), Topić (od 58. Lihić), Džijan, Kolega (od 46. Slišković), Tolić, Mikulić, Salapić, Mamut. Trener: Sergej Jakirović.

DUGOPOLJE: Banić, S. Jurić, Tomašević, Mihaljević (od 80. Radošević), M. Jurić (od 46. Krstulović-Opara), Stojanovski (od 46. Varea), Špoljarić, Klepač, Tešija, Krišto, Balić. Trener: Miroslav Bojko.

DINAMO II – ŠIBENIK 3:1

ZAGREB Stadion Hitrec – Kacian. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci).

STRIJELCI: 1:0 – Miklić (4), 2:0 – Miklić (17), 2:1 – Banić (41), 3:1 – Çekiçi (48).

DINAMO II: Horkaš, Plantak, Čabraja, Knežević, Miklić (od 80. Božić), Ćuže, Stolnik, Uremović, Perić, Çekiçi (od 70. Čengić), Jurilj (od 41. Špikić). Trener: Igor Jovičević.

ŠIBENIK: Žitnjak, Pecolaj, Banić, Brekalo, Musa, Alispahić (od 64. Pongračić), Vukorepa, Okechukwu (od 30. Fuštin), Stanić (od 62. Celić), Roca, Šare. Trener: Borimir Perković.