Druga HNL: Dinamo II ponovno preuzeo vrh ljestvice, Hajduk II i Gorica podijelili bodove u derbiju kola

Hrvatski dragovoljac je na gostovanju kod Sesveta s igračem više upisao prvu ovosezonsku pobjedu. Dinamo II je s igračem manje pobijedio Novigrad i vratio se na vrh prvenstvene ljestvice. Kustošija i dalje ne zna za pobjedu

Odigrane su utakmice devetog kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti koji su ostvarili dvije pobjede i tri remija, dok su domaćini, uz tri neriješena rezultata, upisali jednu pobjedu. U šest odigranih utakmica postignuto je sedam pogodaka, od toga 1,17 po utakmici.

Solin i Varaždin na stadionu pokraj Jadra te Kustošija i Lučko na stadionu Kustošije odigrali su bez pogodaka i podijelili bodove.

Hrvatski dragovoljac je na stadionu Sv. Josipa Radnika s igračem više pobijedio Sesvete 1:0 pogotkom Vladimira Burića već u osmoj minuti. U 89. minuti domaćin je ostao s igračem manje. Krešimir Jelić je zbog prekršaja nad Nikolom Ellerom dobio drugi žuti i isključujući crveni karton.

Dugopolje je na Šubićevcu pobijedilo Šibenik 2:1. U 34. minuti domaći sastav došao je u vodstvo. Mehmed Alispahić pogodio je gredu. U nastavku akcije Yusuf Musa vratio je loptu u kazneni prostor gostiju gdje je Stanko Jurić igrao rukom, a glavni sudac Ante Čuljak iz Zagreba pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za 1:0 bio je Marko Brekalo. Tri minute kasnije gosti su izjednačili. Nakon što je Perica Šare na 25 metara od gola izgubio loptu, Dominik Mihaljević uzeo je loptu i prošao po desnoj strani gdje je Šare igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Čuljak je drugi put pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za 1:1 bio je upravo Mihaljević. Preokret i pobjedu gostima donio je Vlatko Stojanovski u 80. minuti, koji je nakon slobodnog udarca Mihaljevića postavio konačnih 1:2.

Hajduk II i Gorica su na Poljudu odigrali neizvjestan i zanimljiv derbi kola, koji je završio podjelom bodova, 1:1. U 14. minuti Ivan Delić doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. Kada se činilo da će Bili osvojiti tri boda, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade gostujući sastav došao je do boda. Goran Gruica srušio je Tonija Španju u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Zdenko Lovrić iz Đakova pokazao je na kazneni udarac. Siguran izvođač za konačnih 1:1 bio je Hrvoje Jančetić.

Dinamo II je na Hitrec – Kacianu s igračem manje pobijedio Novigrad 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Borna Miklić u 17. minuti. U 87. minuti domaća momčad ostala je s igračem manje. Karlo Muhar je zbog prekršaja nad Nemanjom Belakovićem dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. Međutim, Novigradu to nije pomoglo da dođe do pozitivnog rezultata, tako da Dinamo II može biti zadovoljan jer je osvojio tri boda.

2. HNL

9. KOLO

SOLIN – VARAŽDIN 0:0

SOLIN Stadion pokraj Jadra. Gledatelja: 300. Sudac: Željko Frković (Gospić).

SOLIN: Čagalj, Svalina, Ninčević, Taraš, Mrković, Perković (od 74. Pavlinović), Zoungrana (od 52. Ribičić), Luetić, Cicijelj (od 85. Barišić), Žižić, Batinić. Trener: Mirko Labrović.

VARAŽDIN: Nevistić, Čelić, Drožđek, Šimek (od 71. Muhammed), Golubar (od 83. Jertec), Težak, Hranilović, Mesarić, Glavica (od 71. Kolarić), Bamidele, Prahić. Trener: Mario Kovačević.

SESVETE – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0:1

SESVETE Stadion Sv. Josipa Radnika. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Župan (Bjelovar).

STRIJELAC: 0:1 – Burić (8).

SESVETE: I. Filipović, Dučkić (od 37. Jelić), Kontek, Ćosić (od 64. Jurjević), Topić (od 46. Slišković), Džijan, Kolega, Tolić, Mikulić, Kluk, Maloča. Trener: Sergej Jakirović.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Gudelj, Majstorović, Sunagić, Eller, Jajčinović, T. Puljić, Choi, M. Filipović, Burić (od 69. Dodlek), Bukvić, Čavić. Trener: Igor Pamić.

CRVENI KARTON: Jelić (Sesvete, 89).

ŠIBENIK – DUGOPOLJE 1:2

ŠIBENIK Stadion Šubićevac. Gledatelja: 550. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 – Brekalo (34 – 11m), 1:1 – Mihaljević (37 – 11m), 1:2 – Stojanovski (80).

ŠIBENIK: Žitnjak, Bulat (od 46. Roca), Vukorepa, Pecolaj, S. Banić (od 64. Fuštin), Musa, Pongračić (od 62. Stanić), Šare, Brekalo, Okechukwu, Alispahić. Trener: Borimir Perković.

DUGOPOLJE: I. Banić, Tomašević, Mihaljević, Varea (od 79. Stojanovski), Špoljarić, Klepač, Krišto, Primorac (od 46. M. Jurić), S. Jurić, Krstulović-Opara, Tešija (od 73. Ždinjak). Trener: Miroslav Bojko.

HAJDUK II – GORICA 1:1

SPLIT Stadion Poljud. Gledatelja: 300. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo).

STRIJELCI: 1:0 – Delić (14), 1:1 – Jančetić (90+4 – 11m).

HAJDUK II: Grbić, Delić, Ćurić (od 87. Prtajin), Bradarić, Batarelo, Nejašmić, Šego (od 80. Šeparović), Pasariček, Šuto, Gruica, Teklić (od 72. Palaversa). Trener: Siniša Oreščanin.

GORICA: Kahlina, Žutić, Matošević (od 77. Sedlaček), Zenko (od 71. Španja), Čagalj, Marina, Ljubisavljević, Šipoš, Maslowski, Pejić (od 86. Nakić), Jančetić. Trener: Ivan Prelec.

KUSTOŠIJA – LUČKO 0:0

ZAGREB Stadion Kustošije. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica).

KUSTOŠIJA: Berković, Vragolović (od 73. Soldo), Cmrečnjak, Pavliš, Višić, Al Tharwan, Šimunić (od 67. Šušković), Pantalon, Hanžek, Posavec, Deak (od 81. Radovac). Trener: Denis Bezer.

LUČKO: Kramer, Lončar, Knezović, Mandić, Ribić, Travaglia, Petrović, Đuranović (od 66. Janjiš), Kunštić (od 46. Barišić), Lovrić (od 87. Rihtar), Serdarušić. Trener: Dražen Biškup.