Druga HNL: Dražen Biškup naslijedio Besnika Prengu na klupi Lučkog

Besnik Prenga je smijenjen, a njegov nasljednik je povratnik Dražen Biškup

sportnet.rtl.hr

Odigrane su utakmice četvrtog kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti gosti koji su ostvarili tri pobjede i jedan remi, dok su domaćini, uz jedan neriješeni rezultat, upisali dvije pobjede. U šest odigranih utakmica postignuto je 14 pogodaka, od toga 2,3 po utakmici.

Hajduk II je na Šubićevcu pobijedio Šibenik 3:0. Već u osmoj minuti Ivan Delić doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 41. minuti Bili su povećali prednost. Hrvoje Relota ubacio je s desne strane, Robert Pecolaj neoprezno je srušio Tonia Teklića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Josip Dugandžić iz Komina pokazao je na kazneni udarac. Siguran izvođač za 0:2 bio je Jerko Šeparović. U 63. minuti Delić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 0:3.

Dugopolje je na stadionu Hrvatskih vitezova pobijedilo Solin 1:0. Već u osmoj minuti kapetan domaćina Stanko Jurić je nakon kornera kojeg je izveo Dominik Mihaljević i asistencije Daria Krište zabio za, pokazalo se na kraju konačnih, 1:0.

Gorica je na stadionu Laco pobijedila Novigrad 1:0. U 57. minuti trener gostiju Dean Klafurić napravio je zamjenu koja mu je donijela pobjedu i tri boda. Iz igre je izašao Toni Španja, a umjesto njega ušao je Adrian Zenko, koji je u 79. minuti iskoristio poigravanje vratara domaćeg sastava Luke Nemeca i postigao pogodak za tri boda.

Sesvete su na stadionu Varteksa pobijedile Varaždin 2:0. U 39. minuti Ivan Mamut doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Tri minute kasnije kapetan Sesvećana Marijo Dučkić izveo je potez kola. Riješio se čuvara i fantastično pogodio za konačnih 0:2.

Hrvatski dragovoljac i Lučko su na stadionu Stjepan Spajić odigrali neizvjestan i zanimljiv dvoboj u kojem su podijelili bodove, završilo je 2:2. Već u osmoj minuti Tomislav Barišić doveo je Lučko u vodstvo od 0:1. U 19. minuti domaći sastav došao je do izjednačenja. Sven Jajčinović izveo je slobodan udarac s otprilike 20 metara, pucao je u živi zid od kojeg se lopta odbila do kapetana Hrvatskog dragovoljca Nikole Ellera, a potonji je sjajno zabio za 1:1. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena gosti su ponovno došli u vodstvo. Vratar Hrvatskog dragovoljca Mario Gudelj srušio je Barišića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Zdenko Lovrić iz Đakova pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za 1:2 bio je Borna Petrović. Konačnih 2:2 postavio je Tomislav Puljić u 77. minuti.

Dinamo II je na Hitrec – Kacianu pobijedio Kustošiju 2:1. U 11. minuti domaćin je propustio veliku prigodu za vodstvo. Ilija Radovac srušio je Bornu Miklića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Tino Krečak iz Velike Gorice pokazao je na bijelu točku. Izvođač je bio Ivan Božić, ali njegov udarac odlično je obranio vratar Kustošije Carlo Berković. U 23. minuti Silvio Mihić doveo je gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. Dinamo II je nakon 293 natjecateljske minute primio pogodak. Činilo se da će Kustošija doći do premijerne pobjede u drugoligaškoj konkurenciji, ali Dinamo II je u samoj završnici susreta preokrenuo rezultat i osvojio tri boda. U 87. minuti Borna Miklić izjednačio je na 1:1. Dvije minute poslije Alen Jurilj postavio je konačnih 2:1.

Za kraj pregleda ovog kola vrijedi istaknuti kako Besnik Prenga više nije trener Lučkog. Uprava kluba odlučila se na sporazumni raskid ugovora, što znači da je Prenga smijenjen. Poznat je novi trener, a to je Dražen Biškup. Biškup se vraća u klub s kojim je prošle sezone izborio ostanak u drugoligaškom društvu.

2. HNL

4. KOLO

ŠIBENIK – HAJDUK II 0:3

ŠIBENIK Stadion Šubićevac. Gledatelja: 500. Sudac: Josip Dugandžić (Komin).

STRIJELCI: 0:1 – Delić (8), 0:2 – Šeparović (41 – 11m), 0:3 – Delić (63).

ŠIBENIK: Žitnjak, Vukorepa, Celić, Pecolaj, Maleš, Roca, Musa, Fuštin (od 59. Pongračić), Ćosić (od 66. Maretić), Šare, Brekalo (od 86. Galešić). Trener: Borimir Perković.

HAJDUK II: Grbić, Delić, Ćurić (od 77. Pasariček), Nejašmić, Teklić, Čančar, Šeparović, Relota (od 80. Šuto), Gruica, Jandrek (od 74. Krajina), Batarelo. Trener: Siniša Oreščanin.

DUGOPOLJE – SOLIN 1:0

DUGOPOLJE Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 600. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik).

STRIJELAC: 1:0 – S. Jurić (8).

DUGOPOLJE: Banić, S. Jurić, Varea (od 86. Radošević), Stojanovski (od 46. Klepač), Balić, Tomašević, Mihaljević, Tešija (od 73. Krstulović-Opara), Špoljarić, Krišto, M. Jurić. Trener:
Miroslav Bojko.

SOLIN: Jelić, Ninčević (od 80. Leko), Farić, Mrković, Zoungrana, Tomić, Batinić, Luetić, Cicijelj (od 46. Svalina), Ivanović (od 70. Ribičić), Perković. Trener: Mirko Labrović.

NOVIGRAD – GORICA 0:1

NOVIGRAD Stadion Laco. Gledatelja: 300. Sudac: Mario Cindrić (Zagreb).

STRIJELAC: 0:1 – Zenko (79).

NOVIGRAD: Nemec, Pilj, Pamić, Cenaj (od 80. Batelić), G. Živković (od 85. Samac), A. Živković, Pralas, Viatkin, Filipović (od 57. Belaković), Smirnov, Burić. Trener: Nino Bule.

GORICA: Kahlina, Jančetić, Matošević, Španja (od 57. Zenko), Pejić (od 71. Žutić), Radoš, Milanović, Čagalj, Marina, Ljubisavljević, Šipoš (od 82. Sedlaček). Trener: Dean Klafurić.

VARAŽDIN – SESVETE 0:2

VARAŽDIN Stadion Varteksa. Gledatelja: 2500. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0:1 – Mamut (39), 0:2 – Dučkić (42).

VARAŽDIN: Nevistić, Sambolec, Drožđek, Šimek, Erić, Golubar, Hranilović (od 46. Kolarić), Glavica (od 46. Sačer), Bamidele (od 72. Petrović), Senić, Prahić. Trener: Zoran Kastel.

SESVETE: Filipović, Dučkić, Kontek, Ćosić, Goić, Topić (od 62. Lihić), Džijan, Kolega, Slišković (od 86. Salapić), Mamut (od 90.+3. Jelić), Kluk. Trener: Sergej Jakirović.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – LUČKO 2:2

ZAGREB Stadion ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 800. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo).

STRIJELCI: 0:1 – Barišić (8), 1:1 – Eller (19), 1:2 – Petrović (45+1 – 11m), 2:2 – T. Puljić (77).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Gudelj, Sunagić, Eller, Žeželj, Bukvić, Jajčinović, T. Puljić, Bilić (od 46. Čavić), Čavar (od 46. K. Puljić), Burić, Grković (od 68. Koletić). Trener: Igor Pamić.

LUČKO: Koprić, Janjiš, Lončar, Knezović, Travaglia, Petrović, Biškup, Matoš, Kunštić, Mandić, Barišić (od 67. Đuranović). Trener: Besnik Prenga.

DINAMO II – KUSTOŠIJA 2:1

ZAGREB Stadion Hitrec – Kacian. Gledatelja: 350. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0:1 – Mihić (23), 1:1 – Miklić (87), 2:1 – Jurilj (89).

DINAMO II: Horkaš, Plantak, Špikić (od 63. Jurilj), Čabraja, Miklić, Ćuže, Muhar (od 79. Anić), Božić (od 63. Čengić), Uremović, Stolnik, Perković. Trener: Igor Jovičević.

KUSTOŠIJA: Berković, Pavković, Vragolović, Deak (od 30. Višić), Horvat (od 81. Močilac), Pantalon, Hanžek, Posavec, Mihić (od 72. Martinko), Radovac, Šimunić. Trener: Denis Bezer.