Sesvete i Gorica upisali pobjede

2. HNL: Gorica ponovno na vrhu prvenstvene ljestvice

U 2. HNL Varaždin i Šibenik odigrali su bez pogodaka. Dugopolje i Lučko osvojili su bod protiv Dinama II odnosno Hajduka II. Hrvatski dragovoljac i Kustošija su u derbiju začelja odigrali bez pobjednika i podijelili bodove te će na prvu ovosezonsku pobjedu još morati pričekati

druga-hnl.com

Odigrane su utakmice 8. kola 2. HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti i domaćini i gosti koji su ostvarili isti učinak – upisali su jednu pobjedu i četiri remija. U šest odigranih utakmica postignuto je 15 pogodaka, od toga 2,5 po utakmici.

Varaždin i Šibenik su na stadionu Varteksa odigrali bez pogodaka i podijelili bodove.

Dugopolje i Dinamo II su na stadionu Hrvatskih vitezova odigrali dobar dvoboj. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 24. minuti gosti su došli u vodstvo. Vratar domaćina Ivan Banić srušio je Marija Ćužea na rubu kaznenog prostora, a glavni sudac Dino Papak iz Šibenika pokazao je na kazneni udarac. Siguran izvođač za 0:1 bio je Bojan Knežević. Osam minuta kasnije Mihael Klepač izjednačio je rezultat na, pokazalo se na kraju, konačnih 1:1.

Sesvete su na stadionu Laco s igračem više pobijedile Novigrad 3:2. U 28. minuti domaći sastav došao je u vodstvo. Marin Pilj ubacio je s desne strane, Krešimir Jelić igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Tino Krečak iz Velike Gorice pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za 1:0 bio je Ante Živković. Devet minuta poslije Marko Tolić izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Toni Kolega u 41. minuti pogotkom za 1:2. U 49. minuti Sesvećani su povećali prednost. Manuel Pamić srušio je Kolegu u svom kaznenom prostoru, a Krečak je drugi put pokazao na kazneni udarac. Siguran izvođač za 1:3 bio je Tolić koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici. U 80. minuti domaćin je ostao s igračem manje. Drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Ante Živković. Konačnih 2:3 postavio je Antonio Samac u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski dragovoljac i Kustošija su na stadionu Stjepan Spajić odigrali solidan susret. U 27. minuti Tomislav Hanžek doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. Konačnih 1:1 postavio je Sven Jajčinović u 68. minuti.

Lučko i Hajduk II su na stadionu SC Lučko odigrali neizvjesnu i zanimljivu utakmicu. U 10. minuti Kristijan Lovrić doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. U 50. minuti Darko Nejašmić postigao je prekrasan pogodak za izjednačenje rezultata na 1:1. Preokret i vodstvo Bilima donio je Michele Šego u 54. minuti pogotkom za 1:2. U 89. minuti Lovrić je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 2:2.

Gorica je na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici pobijedila Solin 2:0. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 50. minuti Marin Pejić doveo je Goričane u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Michal Adam Maslowski u 73. minuti.

2. HNL

8. KOLO

VARAŽDIN – ŠIBENIK 0:0

VARAŽDIN Stadion Varteksa. Gledatelja: 1600. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb).

VARAŽDIN: Nevistić, Čelić, Kolarić (od 58. Težak), Drožđek, Šimek, Golubar, Sačer (od 75. Bamidele), Hranilović, Glavica, Muhammed, Senić (od 56. Mesarić). Trener: Mario Kovačević.

ŠIBENIK: Žitnjak, Vukorepa, Pecolaj, Banić, Musa, Brito da Silva (od 50. Stanić), Fuštin (od 82. Celić), Pongračić, Šare, Alispahić (od 76. Brekalo), Bulat. Trener: Borimir Perković.

DUGOPOLJE – DINAMO II 1:1

DUGOPOLJE Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 500. Sudac: Dino Papak (Šibenik).

STRIJELCI: 0:1 – Knežević (24 – 11m), 1:1 – Klepač (32).

DUGOPOLJE: Banić, Krišto, Špoljarić (od 90.+2. M. Jurić), Mihaljević, Klepač (od 89. Radošević), Varea (od 83. Ždinjak), Primorac, Tomašević, Tešija, S. Jurić, Krstulović-Opara. Trener: Miroslav Bojko.

DINAMO II: Horkaš, Perković, Čabraja, Muhar, Uremović, Stolnik, Špikić (od 51. Plantak), Knežević, Miklić (od 58. do 76. Božić; od 76. Čengić), Çekiçi, Ćuže. Trener: Igor Jovičević.

NOVIGRAD – SESVETE 2:3

NOVIGRAD Stadion Laco. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – A. Živković (28 – 11m), 1:1 – Tolić (37), 1:2 – Kolega (41), 1:3 – Tolić (49 – 11m), 2:3 – Samac (90+2).

NOVIGRAD: Nemec, Belaković, Pilj, Pamić, Vrhovac, G. Živković (od 52. Cenaj), A. Živković, Viatkin, N. Filipović (od 59. Samac), Smirnov (od 84. Zirdum), Burić. Trener: Nino Bule.

SESVETE: I. Filipović, Kontek, Ćosić, Jelić, Džijan, Kolega (od 86. Topić), Tolić, Mikulić, Mamut (od 16. Slišković), Kluk, Maloča (od 69. Lihić). Trener: Sergej Jakirović.

CRVENI KARTON: A. Živković (Novigrad, 80).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – KUSTOŠIJA 1:1

ZAGREB Stadion ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 250. Sudac: Marin Horvat (Čakovec).

STRIJELCI: 0:1 – Hanžek (27), 1:1 – Jajčinović (68).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šolčić, Majstorović, Eller, Žeželj, Bukvić, M. Barišić, D. Barišić (od 46. Đurić), T. Puljić, Čavar (od 46. Jajčinović), Topuzović (od 46. Sunagić), Choi. Trener: Igor Pamić.

KUSTOŠIJA: Berković, Pavković, Vragolović (od 90. Radovac), Cmrečnjak, Pavliš, Višić (od 67. Soldo), Al Tharwan, Šimunić, Pantalon, Hanžek, Posavec (od 78. Šušković). Trener: Denis Bezer.

LUČKO – HAJDUK II 2:2

ZAGREB Stadion SC Lučko. Gledatelja: 200. Sudac: Andrej Burilo (Osijek).

STRIJELCI: 1:0 – Lovrić (10), 1:1 – Nejašmić (50), 1:2 – Šego (54), 2:2 – Lovrić (89).

LUČKO: Kramer, Knezović, Lončar, Matoš, Petrović, Bae (od 86. Rihtar), Ribić, Travaglia (od 59. Janjiš), Lovrić, Serdarušić, Barišić (od 61. Đuranović). Trener: Dražen Biškup.

HAJDUK II: Grbić, Gruica, Bradarić, Nejašmić, Delić, Šego (od 79. Prtajin), Pasariček, Šuto (od 65. Relota), Deliu (od 46. Palaversa), Ćurić, Batarelo. Trener: Siniša Oreščanin.

GORICA – SOLIN 2:0

VELIKA GORICA Gradski stadion. Gledatelja: 500. Sudac: Mario Cindrić (Zagreb).

STRIJELCI: 1:0 – Pejić (50), 2:0 – Maslowski (73).

GORICA: Kahlina, Jančetić, Pejić, I. Čagalj, Ljubisavljević, Smoljo, Sedlaček, Povoljnjak (od 55. Zenko), Marina, Nakić (od 71. Šipoš), Maslowski (od 81. Španja). Trener: Ivan Prelec.

SOLIN: M. Čagalj, Svalina, Ninčević (od 78. Leko), Taraš, Farić, Mrković, Perković (od 69. Cicijelj), Zoungrana, Luetić (od 69. Ribičić), Tomić, Jurić. Trener: Mirko Labrović.