Druga HNL: Gorica preuzela vrh prvenstvene ljestvice

Dinamo II upisao prvi ovosezonski poraz, Hrvatski dragovoljac i Kustošija još uvijek bez pobjede

Odigrane su utakmice šestog kola Druge HNL. U ovom kolu zadovoljni mogu biti i domaćini i gosti koji su ostvarili isti učinak – upisali su tri pobjede. U šest odigranih utakmica postignuto je 13 pogodaka, od toga 2,17 po utakmici.

Solin je na stadionu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1. U 17. minuti domaćin je propustio veliku priliku za vodstvo. Ivan Žižić srušio je Vladimira Burića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Vedran Jelenčić iz Kastva pokazao je na kazneni udarac. Izvođač je bio Bruno Sunagić, ali njegov udarac fantastično je obranio vratar gostiju Marko Čagalj. Četiri minute kasnije gostujući sastav došao je u vodstvo. Anđelo Svalina izveo je slobodan udarac i sjajno pogodio za 0:1. U 26. minuti Ivan Perković povećao je prednost Solina na 0:2. Konačnih 1:2 postavio je Nikola Eller u 60. minuti.

Varaždin je na stadionu Varteksa s igračem više pobijedio Dinamo II 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Već u devetoj minuti Dejan Glavica doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. U 42. minuti Maks Juraj Čelić je nakon slobodnog udarca, kojeg je izveo Glavica, postavio konačnih 2:0. U 68. minuti gosti su ostali s igračem manje. Karlo Muhar je zbog prekršaja nad imenjakom Šimekom dobio drugi žuti i isključujući crveni karton.

Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Sesvete 1:0 pogotkom Josipa Maleša u 15. minuti.

Dugopolje je na stadionu Hrvatskih vitezova pobijedilo Kustošiju 2:0. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 54. minuti Vlatko Stojanovski doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Marko Tešija u 90. minuti.

Hajduk II je na stadionu Laco pobijedio Novigrad 3:0. U 34. minuti Darko Nejašmić doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 51. minuti Mario Ćurić povećao je prednost Bilih na 0:2. Konačnih 0:3 postavio je Ardit Deliu u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Gorica je na gostovanju kod Lučkog pobijedila 2:0. Oba pogotka postignuta su u samoj završnici susreta. U 89. minuti Dinko Matošević je nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Toni Španja i asistencije Nemanje Ljubisavljevića doveo gostujuću momčad u vodstvo od 0:1. U drugoj minuti sudačke nadoknade Goričani su riješili pitanje pobjednika i osvojili tri boda. Luka Kunštić srušio je Damira Žutića u svom kaznenom prostoru, a glavni sudac Ivan Župan iz Bjelovara pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač za konačnih 0:2 bio je Marin Pejić.

2. HNL

6. KOLO

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – SOLIN 1:2

ZAGREB Stadion ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 500. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

STRIJELCI: 0:1 – Svalina (21), 0:2 – Perković (26), 1:2 – Eller (60).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Gudelj, Majstorović, Sunagić (od 46. Čavar), Eller, Bukvić, Marko Barišić, Filipović, Čavić (od 80. Žile), K. Puljić, T. Puljić, Burić (od 46. D. Barišić). Trener: Igor Pamić.

SOLIN: Čagalj, Svalina, Taraš, Mrković, Perković (od 67. Ivanović), Zoungrana, Pavlinović (od 78. Ribičić), Luetić, Tomić, Žižić, Jurić (od 65. Mario Barišić). Trener: Mirko Labrović.

VARAŽDIN – DINAMO II 2:0

VARAŽDIN Stadion Varteksa. Gledatelja: 1500. Sudac: Marino Majstrović (Split).

STRIJELCI: 1:0 – Glavica (9), 2:0 – Čelić (42).

VARAŽDIN: Nevistić, Čelić, Težak, Sačer (od 86. Jagačić), Mesarić, Glavica (od 70. Golubar), Kolarić, Šimek, Hranilović, Muhammed (od 81. Bamidele), Senić. Trener: Mario Kovačević.

DINAMO II: Horkaš, Plantak, Špikić (od 46. Ćuže), Čabraja, Perić, Stolnik, Perković, Miklić (od 65. Jurilj), Muhar, Božić (od 74. Čengić), Çekiçi. Trener: Igor Jovičević.

CRVENI KARTON: Muhar (Dinamo II, 68).

ŠIBENIK – SESVETE 1:0

ŠIBENIK Stadion Šubićevac. Gledatelja: 500. Sudac: Željko Frković (Gospić).

STRIJELAC: 1:0 – Maleš (15).

ŠIBENIK: Žitnjak, Vukorepa, Celić, Pecolaj, Maleš (od 30. Brito da Silva), Roca, Musa, Pongračić (od 83. Stanić), Šare, Brekalo (od 71. Fuštin), Okechukwu. Trener: Borimir Perković.

SESVETE: Filipović, Dučkić, Ćosić, Goić (od 59. Salapić), Džijan, Tolić, Slišković (od 77. Štimac), Mamut, Kontek, Kolega (od 54. Jelić), Kluk. Trener: Sergej Jakirović.

DUGOPOLJE – KUSTOŠIJA 2:0

DUGOPOLJE Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Matić (Osijek).

STRIJELCI: 1:0 – Stojanovski (54), 2:0 – Tešija (90).

DUGOPOLJE: Banić, Tomašević, Mihaljević (od 84. Ždinjak), Varea (od 77. Radošević), Stojanovski (od 60. Klepač), Špoljarić, Tešija, S. Jurić, Krstulović-Opara, Balić, Krišto. Trener: Miroslav Bojko.

KUSTOŠIJA: Berković, Pavković, Vragolović (od 66. Al Tharwan), Pavliš (od 82. Cmrečnjak), Hanžek, Šušković (od 74. Ceraj), Horvat, Šimunić, Mihić, Radovac, Posavec. Trener: Denis Bezer.

NOVIGRAD – HAJDUK II 0:3

NOVIGRAD Stadion Laco. Gledatelja: 400. Sudac: Matej Horvat (Zagreb).

STRIJELCI: 0:1 – Nejašmić (34), 0:2 – Ćurić (51), 0:3 – Deliu (90+1).

NOVIGRAD: Nemec, Belaković, Pilj, Cenaj (od 53. do 59. Batelić; od 59. Filipović), Vrhovac, G. Živković, Samac (od 46. A. Živković), Pralas, Smirnov, Burić, Pamić. Trener: Nino Bule.

HAJDUK II: Grbić, Delić, Ćurić, Batarelo, Nejašmić, Teklić (od 74. Deliu), Šego (od 77. Prtajin), Pasariček, Šuto (od 46. Relota), Gruica, Bradarić. Trener: Siniša Oreščanin.