Druga HNL: Sesvete u gostima pobijedile Dinamo

Kiks vodeće momčad, Varaždin upisao pobjedu nakon mjesec dana.

footystats.org

16. kolo Druge hrvatske nogometne lige prošlo je bez velikih iznenađenja te je u svakoj od četiri utakmice samo jedna momčad postizala golove.

Možda bi i bilo iznenađenje to što su Sesvete pobijedile Dinamo na Hitrec – Kacianu, ali ovog puta nije, budući da je nekolicina igrača mladih Dinamovaca po reprezentacijama. Sesvete dolaze u vodstvo preko Antonija Štimca u 36. minuti utakmice. U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena točku na i stavlja Ivan Mamut za konačan rezultat 0:2.

Varaždinci četiri utakmice zaredom nisu okusili slast pobjede. Vrlo blizu je bilo i ovog puta, ali Dejan Glavica u 90. minuti zabija pobjednički pogodak za 21. bod Varaždinaca kojim su prestigli jučerašnjeg protivnika, ekipu Lučkog.

Šibenik je očekivano stigao do pobjede protiv davljenika Kustošije. Pobjedu domaćinu donio je mladi Nigerijac Mohammed Okechukwu Aliyu petnaest minuta prije kraja utakmice.

Nakon više od mjesec dana bez pobjede, Novigrad je napokon pomazila sreća. Domaćini su vodili od 49. minute pogotkom Kristiana Batelića, dok konačan rezultat postavlja Nemanja Belaković u 76. minuti.

Utakmica između Dugopolja i Hajduka II igra se 22. studenog.